2020.aasta esimene poolaasta oli Omniva kontsernile viimase viie aasta edukaim: koroonakriisi mõjul hoogustunud e-kaubandus ning pakiautomaatide eelistamine klientide poolt kasvatas äritulu ja mõjutas oluliselt kasumlikkust. Võrreldes 2016.aasta sama perioodiga on kontserni äritulu kasvanud enam kui poole võrra (+52%) ja kasum kahekordistunud (+119%).

- Andi Arumeel
- Foto: Meeli Küttim
Omniva kontserni äritulu oli 6 kuuga kokku 63,8 miljonit eurot (2019.aasta samal perioodil 61,0 miljonit eurot, kasv 4,6%). Eriti märkimisväärne oli ärikasumi kasv: kontsern teenis 6 kuuga 1 709 tuhat eurot ärikasumit (2019: 8 tuhat eurot kahjumit).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Millist väärtust loob distribuutor kaubandusahelas ja miks ei ole isegi suur jaemüüja ilma temata efektiivne? Kodupaberi ehk ARENi müügidirektor Katrin Riisalu selgitab, kuidas hulgimüüja aitab tooted turule viia, hoida tarnekindlust ja hallata riske. Samuti räägib ta, kuidas jaemüüja ootused distribuutorile ajas kasvanud on.