Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Siseturism puhus majutusfirmadele taas elu sisse
Statistikaameti andmetel peatus juunis Eesti majutusettevõtetes 121 000 sise- ja 42 000 välisturisti, kes veetsid seal 301 000 ööd. Möödunud aastaga võrreldes oli külastajaid küll 60% vähem, aga võrdluses eelnevate kuudega turistide arv kasvas.
Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul hakkas majutusettevõtetes peatunud turistide arv juunis tasapisi suurenema. „Võrreldes viimaste kuudega on kiiremini taastumas siseturism, ent piiride avamine mitmete riikidega kasvatas ka välisturistide arvu. Väliskülastajaid peatus majutusasutustes 42 000, mis on siiski 84% vähem kui eelmise aasta juunis,“ täpsustas Laurmaa.
11. novembril käivitub Selveri heategevuskampaania „Koos on kergem", mis toetab 16 haigla laste- ja sünnitusosakondi üle Eesti. 23 aastat kestnud projekti käigus on kogutud üle 1,5 miljoni euro.