• 07.04.22, 08:43

Märtsi tarbijahinnaindeksi suurimateks mõjutajateks olid endiselt kütuste hinnatõusud

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks märtsis võrreldes veebruariga 2,7% ning võrreldes eelmise aasta märtsiga 15,2%. Mulluse märtsiga võrreldes olid kaubad 13,7% ja teenused 18,1% kallimad.
Bensiin oli 38,3% ja diislikütus 53,2% kallim.
  • Bensiin oli 38,3% ja diislikütus 53,2% kallim.
  • Foto: Liis Treimann
Statistikaameti juhtivanalüütik Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid eelmise aasta märtsiga võrreldes tarbijahinnaindeksit enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust üle kolmandiku. „Kodudesse jõudnud elekter oli 72,1%, soojusenergia 27,4% ja torugaas 72% kallim. Transpordi ning toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnamuutused andsid kumbki kogutõusust alla neljandiku. Bensiin oli 38,3% ja diislikütus 53,2% kallim,“ lisas Trasanov.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.09.25, 12:44
Selver tähistab Eesti toidu kuud soodushindadega
Septembris toimub Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi eestvedamisel 11. korda Eesti toidu kuu. Selver liitub traditsioonilise algatusega – pakub mitmetele Eesti toodetele soodsamaid hindu ning tutvustab erinevaid tootjaid ja maitseid, mida võiks proovida.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele