• 07.10.22, 09:12

Septembri tarbijahinnaindeksi suurimateks mõjutajateks olid eluaseme ja toiduga seotud hinnatõusud

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks septembris võrreldes augustiga 0,3% ning võrreldes eelmise aasta septembriga 23,7%. Mulluse septembriga võrreldes olid kaubad 19,9% ja teenused 31,0% kallimad.
Septembri tarbijahinnaindeksi suurimateks mõjutajateks olid eluaseme ja toiduga seotud hinnatõusud
  • Foto: Raul Mee
Statistikaameti juhtivanalüütik Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid 2021. aasta septembriga võrreldes tarbijahinnaindeksit enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust ligi 40%. „Gaas oli 255,2%, tahkekütus 118,3%, kodudesse jõudnud elekter 105,5% ja soojusenergia 62,9% kallim. Toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnamuutused andsid kogutõusust veerandi ning transpordiga seotu seitsmendiku. Bensiin oli 28,5% ja diislikütus 52,2% kallim,“ lisas Trasanov.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.12.25, 13:20
Selver valmistub jõuludeks: uued gurmeetooted ja kinkekotid Eesti väiketootjatelt
Selveri gurmeetoodete valik on saanud märkimisväärse värskenduse. Jõulude eel jõudsid gurmeesaarte riiulitele uued tooted, mis pakuvad tõelisi maitsenaudinguid ning sobivad suurepäraselt nii kinkimiseks kui loomulikult pidulaua kaunistuseks. Valikusse lisandusid näiteks mitmed hõrgud trühvlimaitselised tooted, šokolaadivalikutega kinkekarbid, põnevad maitseainesegud ja maitsesoolad ning mitmed Pip Studio kaubamärgi kodukaubad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele