Rohelise mõtteviisiga noored ettevõtjad ja Eesti IT-firma SRINI asutajad käivitasid esimese poe Baltimaades, mille eesmärk on päästa aastas sadu tuhandeid kvaliteetseid „parim enne“ või sellele lähenevaid tooteid, pakkudes neid inimestele tavahinnast kordades soodsamalt.
Eestlased tegid „parim enne“ toidupoe, mis päästab aastas sadu tuhandeid tooteid
Sumena kaasasutaja Joosep Kaljula sõnul raisatakse Eestis igal aastal 164 miljoni euro väärtuses ligi 167 000 tonni toitu. „Osa sellest visatakse nii inimeste kui kaupmeeste poolt kas teadmatusest või alternatiivi puudumisest lihtsalt ära, kuigi võiks tegelikult hoopis ära tarbida. Ainuüksi Eesti toidupoed hävitavad aastas hinnanguliselt ligi 23 000 tonni toidukaupu,“ rääkis Kaljula.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.06.26, 11:00
Eksperdid hoiatavad odavplatvormide kauba keemiariskide eest
Odavplatvormidelt tellitud kaup võib näida soodsa ostuna, kuid nahakliinik Solinic asutaja ja nahaarst dr Bret Kaldvee ning Balti Keskkonnafoorumi ekspert ja Ääsmäe kooli keemiaõpetaja Kai Klein selgitavad saates „Kaupmehe eduvalem“, miks võib eriti odava hinna taga peituda tõsine terviserisk.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele