Jaekaubandusettevõtete müügitulu vähenes aastaga 8%

Statistikaameti esialgsetel andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2023. aastal kokku 10,5 miljardit eurot. Võrreldes 2022. aastaga vähenes müügitulu püsivhindades 8%.
toidukaupluste müügitulu vähenes 4%
  • toidukaupluste müügitulu vähenes 4%
  • Foto: Andras Kralla
Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul kahanes müügitulu 2023. aastal nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. „Enim ehk 11% vähenes müügitulu tööstuskaupade kauplustes, mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes 5% ning toidukauplustes 4%,“ täpsustas Pihlak.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.04.26, 14:18
Gastro Studio õpetab nii tippkokale kui kodugurmaanile, kuidas toorainest maksimum võtta
Tallinnas Vahuri tänaval tegutsev Gastro Studio klassikalistesse raamidesse ei mahu. Tegu pole tavapärase showroomi või koolitusköögiga, milles maailma maitsed kohtuvad, vaid keskkonnaga, kus iga külastus muudab arusaama sellest, mida köögis päriselt teha on võimalik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele