Gemiuse Baltikumis läbiviidud e-kaubanduse uuringus selgus, et kõigi kolme riigi vastajaid motiveerib veebist ostlema nii võimalus sooritada oste igal sobival ajal kui ka traditsioonilistest poodidest soodsamad hinnad. Populaarseimad ostud kohalikes ja välismaistes veebipoodides on rõivad ja aksessuaarid. Kõige levinumad probleemid, millega vastajad silmitsi seisavad, on liiga pikk tarneaeg ja suutmatus leida vajalikku teavet.
E-ostlema meelitavad soodne hind ja see, et osta saab igal ajal
  • Foto: Phantermedia/Scanpix
Viimases Gemiuse e-kaubanduse uuringus selgus, et kõigis kolmes Balti riigis küsitletud internetikasutajatel on ühine motivatsioon internetis ostlemiseks – võimalus sooritada oste igal kellaajal, aga ka võimalus osta kaupu soodsamate hindadega. Lätlased ja eestlased nimetasid motiveerivate teguritena ka võimalust osta kaupu, mida nende elukohas ei ole, leedulased aga rõhutasid, et hindavad võimalust pääseda juurde laiemale tootevalikule.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.07.26, 10:06
Ütle robotile tere! Selveritesse jõudsid uued usinad põrandapesijad
Kui Selveris kostab äkitselt viisakas palve teed anda, ei pruugi see tulla mõnelt kaupluse töötajalt. Tõenäoliselt soovib mööda pääseda hoopis uus kolleeg – põrandapesurobot, kes liigub rahulikult, vabandab vajadusel ja annab eesti keeles teada, et aeg on põrandad särama lüüa.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele