PALGARAPORT | Suurima palgakasvu said eesliini töötajad
Kaubandussektori juhtivatel ametikohtadel püsivad palgad jätkuvalt kõrgel tasemel, kuid nende kasv oli möödunud aastal pigem tagasihoidlikum. Samal ajal on kõige kiirem palgatõus toimunud madalama palgatasemega ametites.
Statistikaameti andmetel oli 2025. aasta keskmine brutokuupalk 2092 eurot, mis on 5,6% kõrgem kui aasta varem. Kaubandussektoris tõusis keskmine brutopalk 4,9%, jõudes 1803 euroni.
Statistikaameti andmetel oli 2025. aasta keskmine brutokuupalk 2092 eurot, mis on 5,6% kõrgem kui aasta varem. Kaubandussektoris tõusis keskmine brutopalk 4,9%, jõudes 1803 euroni.
Lidl Eesti teatas, et kergitab tänavu töötajate palku keskmiselt 4,5 protsenti. Teised jaeketid liiguvad samuti palgatõusu suunas, ent tõusude maht ja ajastus erinevad.
Alampalk peab kasvama märksa kiiremini, ettevõtja, kes ei suuda oma inimestele isegi miinimumpalka maksta, ei ole Büroomaailma kaasasutaja ja juhi Jüri Rossi sõnul õigel alal. Ta peab absurdseks olukorda, kus palgatõusu hirmutatakse pankrotiga ning leiab, et sellisel juhul tuleks pigem oma ärimudel kriitiliselt üle vaadata.
Kaubanduse valdkonnas tõusid palgad kolmandas kvartalis enamikus ametirühmades ja maakondades, kuid Harjumaal jäi kasv selgelt tagasihoidlikumaks kui mujal Eestis.
Selver on toonud oma seniste edukate kampaaniate kõrvale uue algatuse – “Puuviljareede”, mille raames on igal reedel kõik tavahinnaga värsked puu- ja köögiviljad 15% soodsamad. “Reeded on juba täna osutunud värskete viljade ostmise pidupäevaks,” ütleb Selveri äriarvestuse juht Kristjan Anderson, kelle sõnul ostetakse just töönädala viimasel päeval kõige rohkem puu- ja köögivilju.