Sularahaga askeldamine kujuneb kalliks

Sularahaga tegelemine on kallis, seetõttu on päris loomulik, et  pangad hakkavad selle vastuvõtmise eest lisaraha küsima.

Tänasel päeval kasutavad  paljud ettevõtted võimalust viia sularaha ise pangakontorisse. Varem oli see teenus tasuta. Nüüd tuleb selle eest maksma hakata, sest pangakontori jaoks on sularahaga tegelemine kallis. Pank peab kõigepealt kontoris kohapeal selle raha n-ö ära töötlema: üle lugema, välja selgitama, kas kõik kupüürid on ikka õiged ja ega valeraha hulgas ei ole, seejärel raha arvele kandma jne. Nende toimingute peale kulutab pangakontori oma ressursse ja telleri aega.

Pärast seda, kui pank on raha endale võtnud, saadab ta selle raha sularahakeskusesse, kes omakorda kogu raha üle loeb. Loomulikult on ka sellel tööl hind. Sularaha käitlemise hinna määrab ära tõsiasi, et raha töödeldakse kaks korda.

Kaupmeestel on raha äraandmiseks mitu võimalust.  Nt sularahasissemakse automaadid, mis ei ole kuigi turvalised suuremate summade äraandmiseks, sest nende sisestamine automaati võtab aega. Pikalt sissemakseautomaadi juures veedetud aeg tõmbab aga kurjategijate tähelepanu.  Oma töötajaid ohtu seada pole mõistlik.

Kõige turvalisem ja võib olla ka mitte kõige kallim võimalus on kasutada inkassaatori teenust: kaupmees pakib sularaha turvakottidesse ja ulatab need inkassaatorile, kes paneb raha turvakohvritesse. Sellisel juhul jäävad transpordiga seotud riskid kõik inkassaatori kanda ning kaupmees võib rahulikult magada, teades, et kauplusest inkassaatoriga lahkunud raha on turvaliselt jõudnud tema pangakontole.

Kaupmehe otsustada on, millist teenust ta kasutab. Sularaha hulk lähitulevikus ilmselt ei vähene, sest osa kliente eelistab ikka sularahas maksta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara