(Sisuturundus) 3/6 Smarten Logistics: e-kaubandus on meie jaoks kasvav trend

Smarten Logistics
Smarten Logistics

"Veebikaupmehed on hakanud mõistma, et koostöö logistikaettevõttega mitte ei pikenda vaid kiirendab tarneaegu. Täna on klientide ootused tarneaegade suhtes väga kõrged ning eriti puudutab see e-kaubanduse valdkonda, kus tellijad soovivad reeglina oma kauba kätte saada juba samal päeval. Selles suunas koos klientidega ka liigume," ütles Tallinna külje all Rae vallas asuva logistikaettevõtte Smarten Logistics ASi müügidirektor Mark Paves e-kaubanduse teemalise artiklite sarja kolmandas loos.

Logistika ei tähenda tema sõnul pelgalt kauba hoiustamist ja transportimist, vaid logistilist täislahendust, mille alla kuuluvad kaubavarude juhtimine, kaupade vastuvõtt, ladustamine ja komplekteerimine ning lisaväärtusteenused nagu toodete markeerimine, kampaaniapakendite valmistamine, erikujuliste müügialuste valmistamine ja turvaelementide ning maksumärkide lisamine. E-poodide klientidele pakub Smarten Logistics võimalust suuremad ostud nagu mööbel või aiatehnika kätte saada otse laost.

„Trend on jätkuvalt logistikateenuse sisseostmine ehk outsourcing, mis on kliendi jaoks mugav, soodne ja turvaline lahendus, sest klient ei pea enam omama laopinda, tegelema pakkide saatmisega ega palkama selleks inimesi,“ sõnab Paves, lisades, et kaupade kolimine Smarten Logistics ASi lattu toimub reeglina nii väiksema mahu kui ka tuhande kaubaaluse puhul kiirelt ja valutult, kusjuures klient ei kaota ühtegi müügipäeva.

Lisaks teostab Smarten Logistics koostööpartneri soovi korral kauba vastuvõtul põhjalikku kvaliteedikontrolli ning pakub kliendilt tagastatud kauba käitlemise teenust. Netikaubanduse keskmine tagastuste hulk on ca 20%. Tagastatud kauba lattu saabudes kontrollitakse koheselt selle kvaliteeti ja vajadusel saadetakse toode garantiitöid teostava partneri juurde.

Uus keskkonnasõbralik laohoone pakub laiemaid võimalusi

Selle aasta alguses avas Smarten Logistics uue laohoone, mis suurendas ettevõtte laopinda rohkem kui 42 000 ruutmeetrini. Uus hoone on innovaatiline ja energiatõhus: ladu on varustatud liikumisanduritega LED-lampidega ning maja katusel asub üks Eesti suuremaid päikesepaneeliparke, mille energiatoodang katab suvisel ajal peaaegu kogu lao elektrivajaduse. Investeering päikesepaneelidesse oli 200 000 eurot ning oodatav tasuvusaeg ca 8 aastat.

Smarten Logistics pakub erinevat laopinda erinevatele kaupadele. Ettevõttel on mahukas jaheladu, aktsiisiladu, tolliladu, peenkaubaladu ning tavaladu. „Eks euroaluseid oskavad käsitleda kõik logistikud, kuid meie üheks trumbiks on kaasaegne peenkaubaladu, mida olemegi arendanud suures osas mõeldes veebikaupmeeste tootevalikule,“ tutvustab Paves. „Väga suurt huvi tuntakse kesklaoteenuse vastu, kus laovarade juhtimisega tegeleme meie  ning klient saadab meile lihtsalt tellimuse, kuhu on tarvis millist kaupa saata. Kiireimad tarneajad on täna sellised, et hommikul esitatud tellimus saab täidetud sama päeva õhtuks või järgmise hommikuks.“

Lisaks pakub ettevõte tööstus- ja tootmisettevõtetele vaheladu ning tootmisala, kus saab vajadusel panna kokku näiteks elektroonikadetaile.

Smarten Logistics AS kasutab oma töös Dynamics AX tarkvara, millel on liidestamisvõimalused kõigi Eesti turul esindatud programmidega. „See teeb meie ja klientide vahelise suhtlemise äärmiselt lihtsaks, mugavaks, turvaliseks ja kiireks,“ märgib Paves. „Omame kogemusi logistikavaldkonnas aastakümneid ning väärtustame iga klienti. Meie jaoks on iga klient eriline!“

Seeria järgmises artiklis tuleb juttu makselahendusest. Püsige lainel

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara