Juulis ekspordi kasv aeglustus

Eesti eksport oli 8,6 miljardit krooni, mis
suurenes eelmise aasta juuliga võrreldes 15%. Veel kuu varem kasvas eksport
30%.

Import 12,8 miljardit krooni, mis on eelmise aasta juuliga võrreldes 28% rohkem, teatas statistikaamet.

Kaubavahetuse käive suurenes eelmise aasta juuliga võrreldes 22% ja 2006. aasta juuniga võrreldes vähenes 14%. Kaubavahetuse bilansi puudujääk oli juulis 4,2 miljardit krooni.

Juulis oli eksport Euroopa Liidu riikidesse 62% ja SRÜ riikidesse 11% kogu kaupade ekspordist. Peamised sihtriigid olid Soome (19%), Rootsi (10%) ja Gibraltar (10%).

Suurenes eelmise aasta juuliga võrreldes peamiselt mineraalsete toodete, metalli ja metalltoodete, paberi ja pabertoodete ning põllumajandussaaduste ja toidukaupade eksport. Samal ajal vähenes märkimisväärselt masinate ja seadmete, puidu ja puittoodete ning keemiatööstuse tooraine ja toodete eksport.

Juulis hõlmas import Euroopa Liidu riikidest 70% ja SRÜ riikidest 21% kogu kaupade impordist. Kõige rohkem veeti kaupa sisse Soomest (18%), Venemaalt (17%) ja Saksamaalt (12%).

Kaupade impordis suurenes eelmise aasta juuliga võrreldes kõige enam mineraalsete toodete, transpordivahendite, metalli ja metalltoodete ning keemiatööstuse tooraine ja toodete import. Samal ajal vhenes märkimisväärselt ainult masinate ja seadmete ning põllumajandussaaduste ja toidukaupade import.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara