Maksuamet: 39kraadine suuvesi pole kosmeetikum

Maksu- ja tolliameti hinnangul ei tohi
joogiks mõeldud alkoholi müüa kosmeetikatootena.

2007. aasta aprillis kontrollisid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad OÜ Aldar Eesti alkoholi müügikohta Super Alko ning avastasid poes ja laoruumides maksumärgistamata alkoholilõhnalist vedelikku, mis oli villitud pooleliitristesse plastpudelitesse. Etiketi järgi oli tegemist suuveega, mille tootjaks oli märgitud OÜ Goldoil. Keskkonnauuringute labori analüüsi järgi oli tegemist 39,55% alkoholisisaldusega tootega. Tolli poolt peeti kinni 116 922 pudelit "suuvett".

MTA asus seisukohale, et tegemist on joogiks mõeldud alkoholiga. Kui toode vastab joogipiirituse nõuetele, sisaldab ebapiisavalt kosmeetikavahenditele iseloomulikke komponente ja puuduvad tervisele ohutusele viitavad andmed, ei saa sellist toodet lugeda kosmeetikavahendiks. Lisaks ei vastanud "suuvesi" kosmeetikatoote pakendile, st oli lausa sarnane alkoholipakendiga ning müüdi seda alkoholikaupluses.

2008. aasta lõpus jõudsid kohtuvaidlused lõpule ning Tallinna ringkonnakohtu otsusega tunnistati OÜ Aldar Eesti süüdi alkoholiseaduse § 53 lg 2 järgi ja ettevõtet karistati 20 000 krooni suuruse rahatrahviga. MTA poolt kinnipeetud 116 922 pudelit "suuvett" konfiskeeriti.

Sellised muude toodetena müüdavad, kuid tegelikult joomiseks mõeldud kaubad, kujutavad endast suurt ohtu ostjate tervisele, samuti liigub maksupettusega saadud illegaalne tulu kuritegelikku maailma ning seda saab kasutada muude õigusrikkumiste organiseerimiseks, teatas maksu- ja tolliamet.

Praegu on käimas MTA ja Alkoholitootjate Liidu ühiskampaania võitluseks illegaalse alkoholiga ning kõiki kutsutakse üles teatama rikkumistest e-posti aadress vihje@emta.ee ning telefonil +372 800 4444.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara