Venemaa lubab lõpetada ELi köögivilja impordikeelu

Venemaa andis täna lubaduse lõpetada impordikeeld Euroopa Liidu köögiviljadele kui EL annab omalt poolt ohutusgarantiid, vahendas agentuur Reuters.

Vastava sertifikaadi väljastab EL veel täna või laupäeval, ütles Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso ELi ja Venemaa tippkohtumisele järgnenud pressikonverentsil.

„Meil on hea meel, et oleme saavutanud kokkuleppe ELi köögiviljade impordikeelu lõpetamiseks,“ ütles Barroso.

Venemaa president Dmitri Medvedev kinnitas, et impordikeeld tühistatakse lähimas tulevikus.

Moskva kehtestas impordikeelu läinud nädalal, et takistada Saksamaal 29 inimese surmaga lõppenud epideemia tekitanud kolibakteri levikut.

EL, mis mullu eksportis Venemaale köögivilju 600 miljoni euro väärtuses, protestis, et nii ulatuslik impordikeeld ei ole põhjendatud.

Ühtlasi anti pressikonverentsil teada, et olulistes küsimustes, mis takistavad Venemaa pääsu WTOsse, läbimurret ei toimunud. Peamiseks tüliküsimuseks on impordipiirangud ELi põllumajandustoodetele ning Venemaal jõustunud uued sõiduautode koostereeglid.

EL on Venemaa suurim välisinvestor ja Venemaa ELi suurim gaasitarnija - kaubavahetus küündis mullu 206,2 miljardile dollarile - kuid omavahelised suhted pole praegu kuigi heas seisus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara