Bauhof uurimise all

Ehitus- ja aiakaupade jaemüüja Bauhof on kriminaaluurimise all, kuna sundis hankelepingutes partnereid enesele kõige odavamalt kaupa müüma.

"Olen Bauhof Groupi lepinguline esindaja. Kahjuks ei saa meie Teie küsimusi kommenteerida," oli kõik, mida Bauhofi esindava Varuli büroo advokaat Triinu Kinkar Äripäevale kommentaariks ütles. Bauhofi juhatuse liige ja üks omanikest Martin Petjärv palus küsimusi kirjalikult, vastus laekus aga juba advokaadilt.

Prokuratuur alustas 2010. aasta kevadel toona Ehitus Service OÜ nime kandnud Bauhof Group ASi hankelepingute uurimiseks kriminaalmenetlust. Lepingud, mida uuritakse, on niisiis sõlmitud kolm ja enam aastat tagasi, kuid kriminaalmenetlus kestab siiani.

Äripäevale jutustas oma loo üks Bauhofi endistest hankijatest, kes samuti uurimise alla sattus. Toimetusele on hankija teada, kuid tema palvel jätame isiku nime avaldamata. Hankija sõlmis toonase Ehitus Service'iga lepingu 2010. aastal. Lepingus olid karmid ja hankija sõnul erakordsed tingimused, mis kohustasid hankijat müüma oma kaupa kõige odavamalt Ehitus Service'ile ning piiratud oli ka hankija vabadus isiklikus jaemüügikanalis vabalt toimetada. Sisuliselt nõudis praegune Bauhof endale kontrolli kogu hankijate hinnapoliitika üle.

"Me vaidlesime nende punktide üle pikalt, aga teiselt poolt järeleandmisi polnud," meenutas hankija. Umbes aasta aega pärast lepingu sõlmimist, 2011. aastal, soovis Bauhof selgitusi andmata lepingut muuta ning loobus kirjeldatud hinnapoliitikat reguleerivatest punktidest. Siis ei teadnud hankija veel, et käimas on uurimine. See sai teatavaks alles tänavu, kui konkurentsiameti esindaja kutsus ettevõtja kohvile ja teatas, et hankija suhtes on käimas kriminaalasi. Et leping on kahepoolne, sattusid uurimise alla ka hankijad. Äripäeva allika sõnul on mitmed hankijad sõlminud prokuratuuriga kokkuleppe juhtumi osas.

Loe neljapäevasest Äripäevast, mida arvavad Bauhofi juhtumist konkurendid ja potentsiaalsed hankijad.

Osale arutelus

  • Piret Reiljan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara