Stockmanni Eesti haru kasum langes

Stockmanni Balti riikide ja Kesk-Euroopa haru – kus suurim turuosa on Eestil – käive kasvas ning kasum langes.

Jaekaubanduskontserni teise kvartali tegevuskasum tegi üllatustõusu, kuna tugevad müüginumbrid Venemaal aitasid tasakaalustada nõrka jaemüüki Soomes.

Stockmanni kontserni teise kvartali tegevuskasum kasvas võrreldes möödunud aastaga 1,4% 30,1 miljoni euroni. Reutersi küsitluse järgi oli analüütikute keskmine ootus kasumiks 26,3 miljonit. Teise kvartali käive oli 543,6 miljonit eurot, mis on kuus miljonit rohkem kui eelmisel aastal.

Balti riikide ja Kesk-Euroopa haru käive kasvas 39,6 miljonilt 42,5 miljoni euroni. Teise kvartali tegevuskasum langes aga 1,4 miljonilt 0,8 miljoni euroni. Eesti osakaal oli antud üksuse kogukäibest 2011. aastal 43%.

Rootsi ja Norra üksuse tegevuskasum kasvas 20,3 miljonilt eurolt 23,9 miljonile. Soome üksuse kasum langes 6,5 miljonilt 1,9 miljonini. Venemaa ja Ukraina haru kasum suurenes 1,4 miljonilt 3,4 miljonile.

Stockmann teatas kvartaliaruandes, et sel aastal on Euroopa majandus nõrk ning see põhjustab ebakindlust ka jaemüügiturgudel.

Kontserni tulemused ületasid analüütikute ootusi ning seetõttu rallis ka aktsia 6,35%, makstes Helsingi börsil 12,05 eurot.

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara