Kohvi hinnamuutus jõuab Eestisse kvartali pärast

Paulig Coffe juhataja Tambet Hook rääkis, et kui viimased hinnamuutused börsil ei ole päevakõikumised, siis võib kauplustes oodata hinnamuutusi 2-3 kuu pärast.  

Hoogi sõnul on kohvi tooraine hinnad juba mõni aasta olnud languses ning samuti on langenud kohvi valmistoodete hinnad kauplustes. "Need on juba täna viimase nelja aasta madalaimal tasemel," sõnas Hook. Lisades, et kui viimased hinnamuutused börsil ei ole päevakõikumised, vaid jäävad pikemaajalisemalt püsima, võib oodata hinnamuutusi kauplustes 2-3 kuu pärast. "Kui madalaks hind võib langeda on võimatu prognoosida."

Hook selgitas, et kui bördi hind langeb püsivalt madalamaks tänasest hinnatasemest, võib see muuta kohvi kasvatamise farmeritele vähem huvitavamaks ning mõne aasta pärast võib tekkida turul suur tooraine puudus. "Huvitavuse all pean silmas seda, et hind ei kata tootmiskulusid ja kasumist ei ole üldse mõtet rääkida," selgitas Hook. Tagajärgedeks võib olla defitsiidi korral järsk hinnatõus.

"Ostjad on kohvi suhtes väga hinnatundlikud ja julgelt üle poole kohvist müüakse täna kampaania perioodidel," räägib Hook tarbijakäitumisest. Selgitades, et kui tava väljamüügihind kauplustes veelgi langeb, võib kampaania osakaal langeda, kuna kampaania ja tavamüügi hinnavahe jääb väiksemaks ning ei pruugi tarbija ostukäitumist enam nii palju mõjutada. "Usun, et hetkel on aeg soodne vahelduseks osta ning proovida kallemaid tooteid, mis varem tundusid hinna poolest liiga kättesaamatud," soovivab Hook.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara