Stockmann koondab taas

Stockmanni kontsern teenis kolmandas kvartalis suure kahjumi ning ettevõtte kavatseb läbi viia tõsised struktuurimuudatused, mille käigus koondatakse 380 inimest.

Stockmanni käive oli kolmandas kvartalis 405 miljonit eurot, mis on 11% vähem kui aasta eest samal ajal. Ettevõtte tegevuskahjum ulatus 14,8 miljoni euroni võrreldes 10,7 miljoni eurose kasumiga mullu kolmandas kvartalis. Puhaskahjum oli tänavu 13,6 miljonit eurot.

„Tarbijate kindlustunne on Soomes endiselt madal ja jaekaubanduse sektori väljavaade sel aastal on ebakindel. Ka Venemaal kahandavad nõrk majandus ja rekordmadal rubla Stockmanni tulemusi,“ kommenteeris Strockmanni nõukogu esimees Kaj-Gustaf Bergh, kes täidab kuni uue tegevjuhi ametisse astumiseni ka juhi kohustusi.

Berghi sõnul on Stockmann seisnud silmitsi mitme väljakutsega ning seetõttu on ettevõtte müük kahanenud rohkem kui turg. Näiteks kahanes septembris firma müük kõigis dividjonides ja see andis tugeva löögi kogu kvartali tulemustele. Seetõttu muutis juhtkond ka tänavust kasumiprognoosi.

„Et murda kahjumispiraali, kavandame suuri ümberkorraldusi oma Seppälä brändi peamistel turgudel ehk Soomes ja Eestis. Kavatseme selle brändiga tuleval aastal väljuda Läti, Leedu ja Vene turult,“ lisas Bergh.

Stockmann plaanib struktuurimuudatuste käigus koondada 380 töötajat.

Kolmandas kvartalis töötas kontsernis 14 344 töötajat, mis on 341 töötajat vähem kui aasta eest. Ettevõttel oli 130 kauplust Soomes, 36 Baltikumis ja 16 Venemaal.

Osale arutelus

  • Birjo Must

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara