Atria: müük kasvab kodu- ja välisturul

Atria Balticu müügikäive oli tänavu III kvartalis 9 miljonit eurot, kasvades möödunud aasta sama ajaga võrreldes 5,9%.

Atria Eesti ASi juhatuse esimehe Olle Hormi sõnul on jaemüügi kasvu aluseks eestimaisel värskel kvaliteetsel toorainel põhinevate toodete müük.

“Atria on 2014. aasta jooksul oluliselt kasvatanud elussigade kokkuostu Eestist, mis on omakorda pannud aluse müügi kasvule nii kodu- kui välisturgudel. Oleme Eestist välja müünud 2700 tonni liha ja loomseid kõrvalsaadusi, millest ca 600 tonni on olnud sealiha ja ca 200 tonni veiseliha,” ütles Horm. “Tapamajas on tehtud teenustööd 1400 tonni, liha töötlemine on kasvanud võrreldes eelmise aastaga ca 1700 tonni. Meie sealiha import on sisuliselt lõppenud.”

“Tervikuna seisab lihaturg Eestis paigal ning tarbimise üldist kasvu kuskil näha ei ole,” rääkis Horm. “2013. aastal eksporditi Euroopa Liidust Venemaale keelu all olevaid kaupu 5,4 miljardi euro ulatuses. Arvestuslikult jääb EL-is Venemaa keelu tõttu üle 370 miljonit kg sealiha, 74 mln kg linnuliha ja 32 mln kg veiseliha. Need kogused on muljetavaldavad, kuigi on raske hinnata, millega Venemaa neid asendab, kannatame meie väga suurt kahju.”

“Euroopas üle jääv väga suur kogus sealiha otsib uusi turge, see ladustatakse või proovitakse turustada koduturul madalama hinnaga,” selgitas Horm. “Eestis on kõige suuremad kannatajad sõltumatud seakasvatajad, kes on siiani oma elus sigu eksportinud Leetu ja Poola – riikidesse, kes olid ühed suuremad kannatajad. Hetkel on turul hinnaeelis neil ettevõtetel, kes kasutavad tootmises importtoorainet, sealiha omahind ei ole veel märkimisväärselt langenud.”

Atria Eesti AS on ligi 400 töötajaga Eesti toiduainekontsernidest ning seakasvataja Eestis. Atria Eestile kuulub kolm kaubamärki: Maks&Moorits, Wõro ja VK. Atria Eesti AS kuulub Soome börsiettevõttele Atria Oy, mille 2013. aasta käive oli 1,411 miljardit eurot ja ärikasum 19,7 miljonit eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara