Suitsupakid saavad uued pilthoiatused

Suitsupakkide uued hoiatuspildid
Suitsupakkide uued hoiatuspildid

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski saatis valitsusele aruteluks tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille ühe peamise muudatusena karmistuvad vastavalt Euroopa Liidu õigusele tubakatoodete pakendamise ja märgistamise nõuded. Sellega seoses muutuvad suitsupakkide hoiatuspildid.

Uute pilthoiatuste kasutamine on kohustuslik sigarettide ja suitsetamistubaka, sealhulgas vesipiibu tubaka pakenditel. 

Eelnõuga keelatakse alates 2017. aastast ka sellised hoonetes asuvad suitsetamisalad, millel pole seinu. Uued pilthoiatused võetakse kasutusele alates järgmise aasta 20. maist, ventileeritud piirideta suitsetamisalasid ei tohi siseruumides enam olla alates 2017. aasta 1. juunist.

„Suitsetamine on üks enim tervist kahjustavaid pahesid ja tubakasuits ohustab tõsiselt inimeste tervist. Tervise Arengu Instituudi andmetel võib suitsetamisest olla põhjustatud umbes viiendik kõigist surmajuhtumitest. Samuti on suitsetamine absoluutse enamiku kopsuvähijuhtumite põhjuseks ja põhiline krooniliste kopsuhaiguste riskitegur. Ligi poolt neist haigustest saaks ennetada, kui tubakat mitte tarvitada,“ ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Tubakatoodete hinda on Eestis järjepidevalt tõstetud. Samal ajal tuleb inimestele jõuliselt ja järjekindlalt teadvustada suitsetamise kahjulikke mõjusid,“ lisas minister.

Eelnõu keelab samuti tubakatoodetes lisandina vitamiinide, kofeiini või tauriini ning muude stimulaatorite kasutamise. Samuti ei tohi kasutada aineid, mis annavad värvuse eralduvatele ainetele ning ained, mis hõlbustavad nikotiini omastamist. Tubakatoodete filtrid, paberid, pakendid või kapslid ei tohi edaspidi sisaldada maitse- ja lõhnaaineid, tubakat ega nikotiini.

Vanglaterritooriumite suitsuvabaks muutmise ettepanek on eelnõust välja jäetud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara