Millised EL’i regulatsioonid lähiajal jõustuvad ja kuidas need kaupmeest mõjutavad?

Swedbank Groupi kaardimaksete osakonna juht Raulis
Swedbank Groupi kaardimaksete osakonna juht Raulis Üksvärav

Swedbank Grupi kaardimaksete osakonna juht Raulis Üksvärav tutvustas Makselahenduste Otsustajafoorumil, millised Euroopa Liidu regulatsioonid lähiajal jõustuvad ja kuidas need kaupmehi mõjutavad?

Üksvärav rääkis, et Euroopa komisjoni plaanitav vahendustasude regulatsioon on suurim muudatus maksekaarditurul viimase kahekümne aasta jooksul ja mõjutab kõiki osapooli. „Regulatsiooni kõige nähtavam osa on hinnalae kehtestamine, kus Euroopa Liidu piirides seatakse piirmäär eraisiku deebet- ja krediitkaarditehingute vahendustasudele,“ rääkis Üksvärav. Seni kehtisid vahendustasudele erinevad määrad sõltuvalt riigist.

Regulatsioon üritab eemaldada piiriüleste kaarditehingute toimimise juriidilised ja tehnilised tõkked. „Ühe näitena võib tuua piirangu kaotamise uutele turgudele sisenemise kontekstis. Kui varem pidi kaardimakse teenusepakkuja rahvusvahelistelt kaardiorganisatsioonidelt igas riigis eraldi litsentsi ja loa taotlema, siis nüüd piisab sellest, et sul on toimiv äri ühes Euroopa Liidu liikmesriigis ning eraldi litsentse või lubasid äri alustamiseks pole enam tarvis,“ selgitas Üksvärav. Kõik see kokku peaks muutma kogu teenuse tervikuna teenusepakkujatele ja kaupmeestele odavamaks. Euroopa komisjoni eesmärgiks on luua Euroopa ühtne maksete turg, et kaupmehed saaksid sarnase kogemuse kaardimaksete teenindamisel igas liikemsriigis.

“Kas see üllas eesmärk ka täidetud saab, näitab üksnes aeg, sest Euroopas oli ja on suuri erinevusi kaardimaksete võimalustes ja kaardivaldajate kogemustes. Lisaks on väga suur erinevus kaardimaksete arvus riikide lõikes. Kui Kreekas ja Rumeenias tehakse inimese kohta alla kümne kaardimakse aastas, siis Eesti näitaja on kakssada ja Põhjamaade oma kolmesaja kaardimakse juures aastas,“ rääkis Üksvärav.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara