Rautakesko vahetas ärinime

Baltimaade suurimat ehitus- ja kodusisustuskaubamajade võrku juhtiva ettevõtte Rautakesko AS uueks ärinimeks registreeriti AS Kesko Senukai Estonia. K-rauta kaupluste töös ärinime vahetamine muudatusi kaasa ei too, teatas ettevõte.

Kesko Senukai Estonia juhi Alo Ivaski sõnul on ärinime muutmine üks osa Kesko otsusest koondada Baltikumi kaupluste opereerimine ühtse juhtimise alla. “Ärinime muutus on järgmine samm Kesko langetatud otsusest viia Baltikumi äri ühtse juhtimise alla ning müüa Eesti ja Läti osa Leedu tütarfirmale Senukai,” lausus Alo Ivask. “Aprillis omandas Senukai 100% K-rauta kauplusi Lätis ja Eestis opereeriva äriühingu osakutest Kesko tütarettevõttelt Rautakesko.”
 
“Eesmärk on teha senisest tihedamat strateegilist koostööd Skandinaavia kontserni Kesko ning Baltimaade kaubandusvõrku juhtiva tütarettevõtte Senukai vahel. Ärinime muutmine aitab ettevõttel end pidevalt muutuvas ja laienevas konkurentsis paremini identifitseerida ning erinevates riikides ühtsena tegutseda,” ütles Ivask.

Aastaks 2020. miljardi piirile

AS Rautakesko uus ärinimi on AS Kesko Senukai Estonia alates 21.07.2016. Ärinimi on juba vahetunud Leedus ning muutub lähiajal Lätis. Ettevõtte ülejäänud andmed (aadress, registrikood, käibemaksukohuslase number, arvelduskontod ning muu finants- ja õigusalane informatsioon) ei muutu. “Jõusse jäävad ettevõtte kõik kohustused oma koostööpartnerite ja klientide ees ning kehtima senised kontaktid, kliendisoodustused ja teenused,” lisas Ivask.
 
Kaubandusvõrku, mida Kesko Senukai opereerib kuulub 8 K-rauta poodi Eestis, 85 Senukai ja Statybų duona poodi Leedus, 8 K-rauta poodi Lätis ning 14 OMA poodi Valgevenes. Võrgu ühine käive ulatus 2015. aastal 583 miljoni euroni. Eesmärk on ületada käibe 1 miljardi piir enne 2020. aastat. Strateegia kohaselt investeeritakse 100 miljonit eurot uute kaasaegsete kaupluste avamisse Baltimaades ja Valgevenes.
 
Kesko grupp on üks juhtivaid jae- ja hulgimüügi ettevõtteid Euroopas, mille käive oli eelmisel aastal ligi 9 miljardit eurot. Grupp annab tööd ligi 45 tuhandele inimesele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara