Boos Yourself kasvatas aastaga käivet 5 korda

Boost Yourself kaasasutaja Teet Torim
Boost Yourself kaasasutaja Teet Torim

2,5 aastat tegutsenud smuutidesse mõeldud toidusegude tootja Boost Yourself kasvatas aastaga käivet 5 korda ning jõudis 592 tuhande eurose müügituluni.

Ettevõte on oma toodet tarninud enam kui 40 riiki, sh Taiwani, Kanadasse, USAsse ja Austraaliasse. Ettevõtte kaasasutaja Teet Torimi sõnul tuleb 70% nende käibest e-poest ning ülejäänud jaekaubandusest. Tooted on müügil Selveris ja Coopis ning neid võib leida ka UK Amazonist.

„Koduleht peab kogu aeg vastama tarbijate ootustele,“ rääkis Torim DPD hommikuseminaril. Ta lisas, et see peab olema selge, mugav ning andma tarbijatele piisavat informatsiooni.

Eesti turu jaoks on neil smuutid.ee ning välisturgude jaoks tegid nad boosyourself.com ning Kanada turu jaoks veel eraldi lehe. Torimi sõnul on nende aeg ja energia kulunud peamiselt protsesside käima lükkamiseks.

Ta rääkis, et enne, kui kuskile välisturule minna, tuleb kodu korda teha. „Tasub investeerida aega oma lehe arendamisesse.“

Kuhu nad on investeerinud?

Facebook ja Instagram on nende jaoks kaks olulist turunduskanalit. „Oleme 2 aasta jooksul 100 000 eurot sinna investeerinud,“ ütles Torim. Instagram on bränding, kliendiga suhtluses olemine, koostöö leidmiseks ja maailmale turundamiseks. „See on aidanud meil selgelt Eestist väljapoole jõuda.“

Facebook on Torimi sõnul hästi tehniline kanal, kuna seal istub kogu süsteemne turundamine. „Oleme sinna ehitanud automaatjada inimestest, kes on meie kodulehte külastanud. See on hästi suureks päästerõngaks ning selle kaudu saame väga spetsiifilise publikuni jõuda,“ rääkis ta ning lisas, et nende eesmärk on muuta inimeste arvu võimalikult kontsentreerituks ja väikeseks. „See on vajalik, kui me läheme Eestist väljapoole, siis oskame täpsemalt jõuda õigete inimesteni.“

Torimi sõnul on kauplejate jaoks ülioluline ostja tähelepanu hoidmine ja ja järelturundamine ka siis, kui klient on sinu veebipoodi külastanud, kuid pole sealt midagi ostnud. “Kui käid tavalises poes, siis sa tegeledki seal ühe asjaga – täidad ostukorvi. E-poes on sul aga ostu segavaid faktoreid väga palju. Mitu lahtist netilehte, reklaamid, millel klikata, vahepeal vaatad telekast uudiseid jne,” selgitas Torim. “E-poe puhul peab seepärast kestma teenindusprotsess veel seitse päeva pärast seda, kui klient on sinu lehte külastanud. Selleks on näiteks suunatud reklaamid, meilid jne.”

Inimeste usalduse võitmine on Torimi sõnul väga oluline. „Seda eriti välisturule minnes.“ Ta rääkis, et kodulehel peab selgelt välja tooma, kuidas toode on tehtud, kuidas transport organiseeritud ning kes on see ettevõte.

Eesmärgid 2018

„Sellel aastal tegeleme kõikide kanalitega – kolm erinevat e-maili listi, Facebook, Instagram. Samuti on mobiilisõbralik koduleht selle aasta teise poole tööplaanis.“ Torimi sõnul on mobiilne ostmine pidev protsess.

Mõjuturunduse kaudu edastavad nad potentsiaalsetele klientidele sõnumeid. Torimi sõnul on inimesed ära harjunud, et ühekordseid tootetutvustusi toimub. Nad soovivad liikuda selles suunas, et koostöö oleks pikaajaline ehk kestaks vähemalt kolm kuud. „Inimene, keda siis jälgitakse, siis talle peab toode meeldima, et ta saaks seda oma jälgijatele edasi anda.“

Torimi sõnul on Messenger täna kindlasti alakasutatud kanal. „Võimalik on üles ehitada 35 tuhandest liikmest koosnev messingerilisti, kellele on võimalik saata üheaegselt pakkumisi, blogipostitusi, teateid jne. Täna on seal avamine 90% juures.“

Google’i poole pealt tegelevad nad edasi veebilehe optimeerimisega.

„Käesoleva aasta esimene eesmärk on saada käivet üle 1 miljoni euro,“ ütles Torim.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara