Ettevõtjad tahavad tegutseda regulatsioonivabalt

Madis Kimmel, Roone Roost, Peep Kuld, Madis Ehastu, Signe Kõiv
Madis Kimmel, Roone Roost, Peep Kuld, Madis Ehastu, Signe Kõiv

Tarbijakeskkonna arengu konverentsil ütles On24 ja ja Cleveroni juhatuse liige Peep Kuld, et ettevõtted tuleb rahule jätta ning lasta neil rahulikult tegutseda. Uusi regulatsioone ei tohiks juurde tekitada.

Vestige Verdant nahahooldustooteid tootva Whitewall juhatuse liige Roone Roost sõnas, et geoblokeering on justkui ettevõtlusvabaduse piiramine. „Regulatsiooni mõttes on online-kaubandus suhteliselt hall ala. Kui mahud on piisavalt suured, siis hakkavad ettevõtted riigiti erinevate regulatsioonide jälgimisega ka tegelema,“ sõnas ta.

Kuld lisas, et suured e-kaupmehed saavad inimesi tööle võtta, kes tegeleks erinevate regulatsioonidega, kuid väiksematel on seda raskem teha. „Kui ettevõtja üritab pakkuda turule kõige paremat, siis ei ole tarvis teda reguleerida. Tarbija hääletab oma rahakotiga ning seetõttu tehakse kõik, et tema meele järgi olla,“ ütles Kuld. Tema sõnul soovitakse, et klient uuesti tagasi tuleks ning seetõttu tehakse selle nimel kõik.

„Eelnev hea kliendikogemus paneb kliente sooritama kordusoste ning tulema e-poodi tagas. Kui teed midagi valesti, siis tarbijavaenulikust käitumisest ettevõtte pigem kaotab, kui võidab. Sul ei jää muud üle, kui meeldida tarbijatele,“ rääkis Kuld. Ta lisas, et erinevad regulatsioonid head kliendikogemust iseenesest ei tekita.

Kuld rõhutas lõpus, et äri oleks edukas, tuleb ise otsida võimalusi, kuidas tarbijatele vastu tulla. „Kindlasti leidub selliseid kauplejaid, kes müüvad asju ja tegelevad pettusega. Siin ei aita ka tarbijakaitseameti regulatsioon,“ sõnas Kuld.

Eesti e-kaubanduse Liidu juhataja Signe Kõiv ütles, et kõik ettevõtted teavad juba ammu, et kui ei ole klienti ei ole ka ettevõtet. „Tarbijatele endale peab jätma õiguse ise otsustama, kas tegemist on hea ja õige e-poega.“ Ta soovitas, et tarbijakaitseamet saab aidata siin kaasa erinevate positiivsete artiklitega, kus kõik ei riku tingimusi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara