Mootoribensiini 98 müük on kasvanud hüppeliselt

Maikuus aset leidnud biokütustele üleminek on suurendanud Eestis mootoribensiin 98 tarbimist rohkem kui kolmandiku võrra, selgub Eesti mootorikütuste jaemüüjate müügistatistikast.

„Maikuus läks Eesti üle biokomponenti sisaldavatele mootorikütustele ja tõenäoliselt just sellest tingituna on paljud kliendid hakanud eelistama mootoribensiini 98, millele ei ole seaduse järgi kohustuslik biokomponenti lisada,” selgitas Circle K mootorikütuste kategooriajuht Ivo Popp.

Maksu- ja Tolliameti koostatud ülevaate kohaselt müüdi aprillis mootoribensiini 98 Eestis kaks miljonit liitrit, kuid maikuus pärast biokomponendi kohustuslikku lisamist enamikele mootorikütustele juba kolm ja pool miljonit liitrit. Popi hinnangul soovib suur osa lisandunud mootoribensiini 98 tarbijatest autosse valada kvaliteetseimat kütust ning see on tinginud müügi järsu kasvu.

„Biokütustele üleminek on taaskord tõstnud esile mootorikütuste üldise kvaliteedi olulisuse. Kuna autosse tangitavate toodete, sealhulgas biokomponenti sisaldavate mootorikütuste lõppkvaliteeti mõjutavad lisaks toote päritolule oluliselt just kütusemüüja korrektsed tööprotsessid kütuse veol ja säilitamisel, soovitan mootorikütust osta ikkagi vaid usaldusväärsete ettevõtete käest,” ütles Popp. “Circle K müügimahud kasvavad turust kiiremini, mis näitab, et paljud kliendid on kvaliteedi kaalutlustel vahetanud enda kütusepartneri just Circle K vastu välja.”

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara