Circle K müügitulu kasvas aastaga 20 protsenti

Circle K Eesti ASi 2017/2018 majandusaasta kaupade ja teenuste jaemüügi müügitulu ulatus 287 miljoni euroni, kasvades aastaga 47 miljoni euro võrra. Ettevõtte majandusaasta ärikasum oli 14,3 miljonit eurot.

“Möödunud majandusaastat mõjutasid positiivselt enim uue Circle K kaubamärgi edukas lansseerimine Eesti turul ning kolme täiesti uue täisteenindusjaama valmimine, samas müügikasvu pidurdavaks teguriks oli aktsiisitõusude jätkuv mõju kütusemüügile,” märkis Circle K Eesti finantsdirektor ja juhatuse liige Armin Penner.

Tema sõnul toetasid ettevõtte müügitulu varasematel aastatel tehtud investeeringud, majandusaasta jooksul ehitatud kolm uut teenindusjaama, õiged sortimendiotsused, uued tooted mugavustoidu kategoorias ning edukad müügikampaaniad. "Tööjõukulude 21 protsendi suuruse juurdekasvu põhjustas aga teenindajate palkade kasv ning uute jaamade lisandumine,“ sõnas Penner.

“Lisaks kindlustas Circle K möödunud majandusaastal ka oma turuliidri positsiooni jaekaubanduses mootoribensiini ja mugavuspoe kaupade müügi osas,” ütles ta.

Lõppenud majandusaasta jooksul investeeris Circle K Eesti AS teenindusjaamadesse 7,2 miljonit eurot. Olulisemate investeeringutena ehitati kolm uut täisteenindusjaama ning lansseeriti edukalt Circle K kaubamärk. Samuti suurendati milesPlus ehk premium kütuste kättesaadavust teenindusjaamades, parandati klientide tankimiskvaliteeti, soetati seadmeid toiduvalmistamiseks ning renoveeriti kaks autopesulat.

“Materiaalse vara kõrval investeerime igal aastal meie töötajatesse – oleme mitmel aastal järjest tõstnud oluliselt meie teenindajate palkasid. Nii lõppenud kui alanud majandusaastal tõusid meie teenindusjaamade töötajate palgad kuni üheksa protsendi võrra,“ lisas Penner

Koos kütuse ladustamise partneri Oiltanking Tallinn ASi poolt Circle K-le tarnitud kütuse eest tasutud aktsiisimaksudega, maksis Circle K Eesti AS 2017. kalendriaasta jooksul riigile erinevaid makse kokku 162 miljoni eurot. Tööjõumakse tasuti 4,7 miljonit eurot. Eelnevatel perioodidel kogunenud kasumi arvelt maksis ettevõte 2017/2018 majandusaastal omanikettevõttele dividende 8 miljonit eurot, millelt tasuti riigile ettevõtte tulumaksu 2 miljonit eurot.

Lisaks edukale majandusaastale saavutas Circle K Eesti AS 2017. aasta detsembrikuus AS Kantar EMOR poolt läbiviidud Eesti ettevõtete maineuuringus esikoha ning pälvis tiitli „Eesti mainekaim ettevõte 2017“.

Circle K Eesti AS on üks Eesti suurimaid mootorikütuste jaemüüjaid, mis omab ja opereerib 59 täisteenindus- ja 17 automaatjaama ning üht mugavuspoodi. Ettevõttes töötab ligi 700 inimest, neist enamus teenindusjaamades. Circle K Eesti AS kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisse kontserni Alimentation CoucheTard.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara