• 06.02.26, 10:45

Lenno Uusküla hilinevast statistikast: arvata võib, et ees ootab korralik inflatsioon

Algselt pidi statistikaamet avaldama täna värsked inflatsiooninumbrid, kuid teatas viimasel hetkel, et lükkab andmete avaldamise edasi uude nädalasse. Luminori peaökonomist Lenno Uusküla prognoosib, et ees ootab korralik inflatsiooninumber.
Lenno Uusküla ootab jaanuari kohta suurt inflatsiooninumbrit.
  • Lenno Uusküla ootab jaanuari kohta suurt inflatsiooninumbrit.
  • Foto: Raul Mee
Statistikaameti otsus lükata jaanuari inflatsiooninäitajate avaldamine edasi ei tulnud Luminori peaökonomisti Lenno Uusküla jaoks täieliku üllatusena. Tema sõnul oli juba Euroopa harmoneeritud tarbijahinnaindeksi puhul näha, et numbritega on viimasel hetkel midagi valesti läinud. „Pressiteade oli justkui valmis, aga andmeid sees ei olnud – ilmselt avastati viimasel kontrollil mingi viga,“ märkis Uusküla Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Seotud lood

Uudised
  • 07.01.26, 10:32
Hinnatõus aeglustub, kuid Eesti püsib kallinejate eesotsas
Euroopa harmoneeritud tarbijahinnaindeks kasvas detsembris aastavõrdluses 4,1 protsenti, kuid langes kuises võrdluses 0,4 protsenti, viidates hinnatõusu tempo aeglustumisele. Ökonomistide hinnangul on hinnasurve taandumine oodatud, kuid Eesti hinnakasv jääb Euroopa võrdluses endiselt kiireks.
Uudised
  • 05.12.25, 09:31
Hinnatõusu vedasid jätkuvalt toidukaubad. “Vaid ühes Euroopa Liidu riigis on hinnatõus veel kiirem”
Statistikaameti andmetel langes tarbijahinnaindeks novembris võrreldes oktoobriga 0,2% ning tõusis mulluse novembriga võrreldes 4,9%. Eelmise aasta novembriga võrreldes olid kaubad 2,9% ja teenused 7,9% kallimad.
  • ST
Sisuturundus
  • 19.01.26, 10:10
Drop catching ja backordering — miks on domeeni aegumine palju tõsisem probleem, kui enamik ettevõtjaid arvab
Ettevõtte domeeninimi on digimaailmas võrreldav füüsilise poe sildiga. See on koht, kuhu kliendid tulevad, kust nad leiavad info ja mille kaudu nad sinuga ühendust võtavad. Kui see silt korraga kaob, ei teki lihtsalt väike tehniline tõrge, vaid katkeb terve ahel– veeb, e-post, leitavus ja usaldus. Ometi kohtleb üllatavalt palju ettevõtteid domeeni aegumist kui midagi teisejärgulist, kuni hetkeni, mil on juba hilja.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kaubandus esilehele