Kaubandus.ee  • 10. aprill 2007
Jaga lugu:

Siseriiklik toiduabi riigihange kukkus läbi

PRIA tunnistas nurjunuks siseriikliku toiduabi avaliku riigihanke.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) tunnistas nurjunuks avaliku riigihanke, mille eesmärgiks oli leida toiduainetööstus, kes valmistaks ELi turukorraldusmeetmete käigus kokku ostetud teraviljast heategevuseks antavaid toiduaineid.

PRIA jätkab läbirääkimisi pakkujatega, et jõuda mõlemaid pooli rahuldava lepinguni.

Toiduabi on üks Euroopa Liidu turukorralduslik meede, mille eesmärk on anda osa varem turu reguleerimiseks sekkumisvarudesse ostetud toiduaineid heategevuse käigus puudust kannatavatele inimestele. Samuti on meetme eesmärgiks vähendada sekkumisvarudes oleva tooraine kogust.

Kokku esitas avaliku riigihanke käigus oma pakkumise neli ettevõtet. Nii esialgu parima pakkumise teinud OÜ Malsena kui ka paremuselt teise pakkumise teinud OÜ Markilo võtsid oma pakkumised tagasi, Liprama Vilnius UAB ei vastanud täiendavatele järelepärimistele ning Myllyn Paras OÜ toodangu transpordikulud ei mahtunud etteantud piiridesse.

„Ilmselt ei arvestanud ettevõtted teravilja turuhinna muutustega,” tõi PRIA toetuste osakonna juhataja asetäitja Marge Sklave välja ühe põhjuse, miks parima pakkumise teinud ettevõtted lõpuks loobusid. Hanke kuulutas PRIA välja eelmise aasta detsembri lõpus.

Sklave sõnul jätkab PRIA nüüd nende ettevõtetega, kes soovivad endiselt skeemis osaleda, läbirääkimisi, et jõuda kokkuleppele toodevate makaronide koguse osas.

Euroopa Komisjoni poolt on määratud toiduabi skeemi rakendamiseks 2012 tonni teravilja ning riigihanke käigus pidid ettevõtted pakkuma, kui palju toiduaineid nad selle koguse vilja eest on valmis tootma. Kuigi riigihankes välja pakutud toiduainete nimekirjas oli kokku viis erinevat artiklit, olid kõik ettevõtted nõus tootma vaid makarone. Toiduabi skeemi rakendatakse Eesis tänavu esmakordselt, paljudes teistes liikmesriikides on sellist meedet rakendatud juba aastaid.

Puudustakannatavad inimesed selgitavad välja heategevusorganisatsioonid, kes annavad PRIAle teada, millist kogust toiduaineid toiduabina vaja oleks. Heategevusorganisatsioonid organiseerivad ka toiduabi toimetamise abivajajateni. Soovist toiduabi skeemi rakendamises osaleda on teada andnud ning enda poolse toiduainete vajaduse PRIAle esitanud Eesti Punane Rist, Sihtasutus Sotsiaaltöö keskus Sõbra Käsi ja Rapla Vabakogudus.

Jaga lugu:
KAUBANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kaubandusteemalised uudised igal nädalal enda postkasti.

Kaubandus.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884maarit@kaubandus.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt