Autor: Kaubandus.ee • 22. mai 2007

Pro Kapital müüs Riia ostukeskuse rekordhinnaga

Pro Kapital müüs Riia Domina kaubanduskeskuse Saksa kinnisvarafirmale 2,4 miljardi krooniga, mis on Baltimaade kaubanduskeskuse müügi hinnarekord.

Eile saavutas Saksa firma KanAm Grundinwest Fonds lõplikku kokkuleppe Pro Kapital Groupiga Riia ühe suurima, 40 000 ruutmeetri suuruse Domina kaubanduskeskuse ostuks, kirjutas Äripäev.

Sellised tehingud on Riia Domina ja Tallinna Kristiine kaubanduskeskuse direktori Allan Remmelkoore sõnul kaubandusturul järgnevate aastate jooksul üsna tavapärased ning Lääne fondid tunnevad taoliste objektide vastu väga suurt huvi.

Lauritsa sõnul on fondide huvi nii Domina kui ka Kristiine kaubanduskeskuse ostu vastu pidevalt suur ning ei möödu nädalatki, kui huvilised uksele ei koputaks.

Praegu Kristiine keskuse müügiläbirääkimisi küll ei käi, kuid Laurits mainis, et mingi aja pärast müüakse kindlasti ära ka Kristiine keskus.

Pro Kapital jääb endiselt Riia Domina kaubanduskeskuse operaatoriks, rentnike jaoks ei muutu selle tehinguga midagi, vahetub vaid omaniku juriidiline nimi registris. Ettepaneku operaatorina jätkamiseks tegi KanAm Grundinvest Fonds, kuna Pro Kapitalil on olemas vastav kogemus ja oskusteave.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700