Autor: Kaubandus.ee • 31. juuli 2009

Rocca al Mare juht: kriisi põhja näeb tagantjärgi tarkusena

Kas jaemüügis on selle kriisi põhi saavutatud, saab öelda tagantjärgi tarkusega, uskus Rocca al Mare juht Mati Pops.

„Kriisi põhja näeb siis, kui see on möödas ehk tagantjärgi tarkusena,“ uskus Pops, vastates küsimusele, kas selle kriisi põhi on möödas. „Ei oska öelda. Poes käiakse rõõmsalt edasi, kulutatakse targemalt, puudub laenuraha, krediitkaardi jms eufooria.“

„Kuna Rocca al Mare on ennast uuendanud ja avanud uusi osasid, siis täna päris adekvaatset pilti ei näe. Osadel kauplustel on müügid langenud, kuid on ka neid, kus müük on stabiilne või kasvav. Keskuse külastatavus on oluliselt kasvanud,“ kommenteeris Pops, kuidas on Rocca al Mare keskusel läinud sel aastal.

Mullu kasvas Rocca al Mare kaubanduskeskuse käive 11%, jõudes 92,4 mln kroonini. Kasum kasvas 86%, saavutades 286,8 mln krooni. Põhilise osa kasumist ehk 224,2 mln krooni moodustasid muud äritulud ehk kasum kinnisvarainvesteeringute ümberhindlusest, seisab eelmise aasta majandusaruandes.

Eelmise aastaga jäi Pops enda sõnul rahule, sest oktoobris avatud laienduse esimene osa läks plaanipäraselt ja üüripinnad said täidetud. „Ehitus edeneb ka hästi, seega kurtmiseks pole põhjust,“ oli Pops optimistlik.

Täna avaldas statistikaamet juunikuu jaemüügi statistika, mis hoolimata kestvast langusest aastases võrdluses suurenes eelmise kuuga võrreldes juba neljandat kuud järjest.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700