Autor: Kaubandus.ee • 29. detsember 2009

Venemaa ahistab kaupmehi

Venemaa president Dmitri Medvedev kiitis heaks paljukritiseeritud kaubandusseaduse, mis keelab näiteks jaemüüjatel uusi kauplusi avada, kui nende turuosa ületab piirkonnas 25%.

Kaubandusseadus jõustub 1. veebruaril 2010.

Lisaks võib valitsus kehtestada kuni 90 päevaks sotsiaalselt olulistele jaekaupadele piirhinnad, mis nende turuhindu stabiliseeriksid.  Piirhinnade kehtestamise õigus tekib kohe, kui kuu aja jooksul tõuseb mõne kauba hind rohkem kui 30%.

Jaemüüjatel on keelatud kaupade müügilt täiendavat boonust koguda välja arvatud müügimahult, mille puhul võib boonus ulatuda kuni 10%ni kauba maksumusest.

Seadus kehtestab jaekaupmeestele ranged maksetähtajad, mis sõltuvad kauba realiseerimistähtaegadest ja on kas 10, 30 või 45 päeva.

Paljud kaubandusketid ja majandusteadlased on seadust kritiseerinud. Nende hinnangul pärsib seadus konkurentsi ja kaubanduse arengut.

Kaubandusseadust töötati välja viis aastat, see jõudis riigiduumasse 2009. a juulis ning oli esimesel lugemisel 11. septembril, teisel ja kolmandal lugemisel aga detsembris.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700