Autor: Kaubandus.ee • 25. veebruar 2010

Vips: meil läheb maksimumprognoosistki paremini

Meie jaekaubandussektori käive on tänavu olnud võrreldes kõige optimistlikumate prognoosidest 4,2 protsenti suurem, ütles ABC Grupi omanik Jüri Vips.

Tema andmeil on Comarketi kauplusteketi käive olnud tänavu veebruaris 15,3 protsenti suurem kui eelmise aasta veebruaris. „Kui arvestada, et jaeturu üldine langus on praegu umbes viis protsenti, siis meie tulemus on 20 protsenti turu üldisest olukorrast parem,“ arvutas Vips.

Kaupluseid koondava ASi ABC Supermarkets müügitulu oli eelmisel aastal 558,9 miljonit krooni, mis oli 0,8 protsendi võrra vähem kui 2008. aastal. ABC Supermarkets teenis mullu 1,8 miljonit krooni kasumit, 2008. aastal sai ettevõte 3,9 miljonit krooni kahjumit.

Vips rääkis, et kui eelmise aasta esimeses kvartalis oli nende jaekaubandus miinuses, siis alates teisest kvartalist juba plussis. „Me reageerisime suhteliselt kiiresti masule ja kärpisime tööjõukulusid kümne protsendi võrra,“ selgitas Vips.

Vips pidas eelmise aasta olulisemaks sündmuseks 1700 ruutmeetri suuruse poe avamist Solarise keskuses. „See kauplus on hästi edukalt käivitunud,“ avaldas Vips rahulolu. „Selle kaupluse kolm tegutsemiskuud on oluliselt käivet suurendanud.“

ABC Supermarkets suurendas mullu müügipinda kokku viiendiku võrra, aasta lõpu seisuga oli ettevõttel müügipinda 9215 ruutmeetrit.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700