Autor: Kaubandus.ee • 11. aprill 2012

FOTOD: kas Olerex jälgib kaameraga Statoili hindu?

Tallinnas Laagna teel asuva Olerexi tankla turvakaamera on suunatud paarisaja meetri kaugusel paekaldal asuva Statoili hinnatabloole.

Olerexi turundusjuht Antti Moppel eitab kaameratega hinnavaatlust. „Kaamera jälgib Lasnamäe kanali seda nõlva, mida kurikaelad kasutavad teenindusjaamale lähenemiseks ja sealt lahkumiseks,“ selgitab Moppel. 

Siiski ei teki tähelepanelikul vaatlemisel kahtlust, et kaamera seirab naabruses asuvat Statoili teenindusjaama. Pingelist hinnavõitlust ilmestab ka fakt, et mõlemas jaamas maksis 95 oktaanarvuga bensiin eile võrdselt 1,465 eurot liiter.

Olukord, kus kütusehinnad üha enam kõrgustesse trügivad, purustades seniseid hinnarekordeid, muudab jaemüüjaid teineteise suhtes eriti tähelepanelikuks. Ka Statoil Eesti juht Kai Realo tunnistab, et jaeäris jälgivad nad väga pingsalt konkurentide hindu, kohustades oma töötajaid naaber-tanklatel silma peal hoidma. „Aga küsimus on selles, mida Olerex lisaks meie hinnatabloole veel filmib ja mida nende salvestistega hiljem tehakse,“ lisab ta.

Konkurentsiameti avalike suhete juhi Maarja Uulitsa sõnul on keelatud hindade omavaheline kokku leppimine, kuid valvekaamera abil konkurendi hindade jälgimine ebaseaduslik ei ole. „Kuna kütusefirmade hetkehinnad on konkurentidele nii ehk teisiti väga lihtsalt kättesaadavad, siis on ka küsitav, kuivõrd turvakaameraga hindade jälgimine info liikumist tegelikult kiirendab,“ kahtleb Uulits.

Jaga lugu
Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700