Autor: Kaubandus.ee • 7. detsember 2018

Tööinspektsioon käskis T1 kaubanduskeskuse parkimismaja sulgeda

T1 kaubanduskeskuse neljanda korruse parkla on küllaltki ohtlik, kuna sinna ei ole ehitatud korralikku äärepiiret, kirjutab Õhtuleht.
T1 Mall of Tallinn
Foto: Liis Treimann

T1 Mall of Tallinn juht Allan Remmelkoor ütles, et märgitud alal on tõesti hetkel paigaldatud ajutine lift, mis viiakse ära esmaspäeval. Ta lisas, et kogu ala on piiratud ehitusalana nii autodele kui inimestele ning sinna on paigaltatud betoonist autotõkked kui ehituspiirded inimestele.

Tööinspektsiooni kommunikatsiooni peaspetsialist Jana Rosenfeld selgitas, et kui töötamise või liikumise ajal on kukkumisoht, peab suurema kui kahemeetrise kukkumiskõrguse puhul rakendama ohutusabinõusid nagu kaitsepiirded, näiteks peab kukkumise vältimiseks olema paigaldatud kaitsepiirdel vähemalt ühe meetri kõrgusel paiknev käsipuu, jalapiire ja nende vahel 0,5 m kõrgusel asetsev vahepiire.

"Parkimismaja sissepääs tuleb sulgeda seniks, kuni on paigaldatud nõuetele vastavad kaitsepiirded kõrgusest kukkumise välistamiseks. Tööinspektsioon on saatnud kaubanduskeskusele vastava märgukirja," lisas Rosenfeld.

Loe pikemalt Õhtulehest.

Kaubandus.ee toetajad:
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700