Autor: Kaubandus.ee • 10. aprill 2020

Rimi kutsub üles kõiki maski kandma

Rimi juht Vaido Padumäe on oma töötajatel soovitanud maski kanda, et takistada võimalikku viiruse levikut ühiskonnas veelgi. Ühtlasi kutsutakse üles kõiki kliente teenindajate eeskuju järgima. Maski kandmise soovitusega ühineb ka väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu.
Rimi kutsub kõiki maski kandma
Foto: Andres Haabu

Rimi juht Vaido Padumäe palus kõikidel oma ettevõtte töötajatel iga päev töökeskkonnas maski kanda. „Oleme juba mitmetest allikatest lugenud ning seda on soovitanud ka paljud kohalikud eksperdid, et lisaks muudele olulistele hügieenireeglitele võib avalikus kinnises ruumis maski kandmine takistada viiruse levikut.” Padumäe hinnangul on see olnud piisavaks ajendiks, et oma töötajaid innustada igapäevaselt maske kandma.

„Tänaseks on kõigile kaupluste töötajatele see võimalus loodud ning näeme, et valmisolek on olemas,” lisab suurketi tegevjuht. „Teenindajad oleks väga tänulikud, kui ka kliendid selle üleskutsega kaasa tuleks ning kannaksid poodi tulles maski. Näeme juba täna poes üksikuid kaitsevahendeid kasutavaid kliente, ent siin on kindlasti palju arenguruumi.”

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu, kes tegeleb eriolukorra juht Jüri Ratase palvel isikukaitsevahendite tootmisvõimekuse kaardistamisega Eestis, soovitab kõigil kanda avalikus kohas viibides maski. „Maski kandmine aitab kaasa viiruse leviku takistamisele eelkõige avalikes ruumides, näiteks minnes poodi või kasutades ühistransporti. Samas peame meeles pidama, et näomask ei ole nii-öelda hõbekuul ning ei asenda kõiki teisi ennetavaid meetmeid," ütles Karu.

Kõik saavad nii iseend kui teisi kaitsta kõige paremini siis, kui lisaks maski kandmisele pestakse ka regulaarselt käsi, jäädakse haigena koju ja viibitakse avalikes kohtades ainult siis, kui selleks on vajadus, järgides 2x2 reeglit. "Tänases olukorras on väga oluline, et mõtleksime mitte ainult enda, vaid ka kõigi teiste peale meie ümber ja käituksime võimalikult vastutustundlikult, et viiruse levikut piirata,“ lisas Karu.

„Samas on väga oluline rõhutada, et kui kaitsemaski toodetakse või kantakse valesti, võib sellest kasu asemel sündida hoopis kahju. Sestap koostas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) lihtsad juhendid, kuidas maske kanda, ise õmmelda ja ettevõtjana toota, ning soovitan kõigil nende juhtnööridega tutvuda,“ lisas Karu. Maskide kandmise ja valmistamise juhendid leiab TTJA veebilehelt.

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700
Merit VõigemastKaubandus.ee toimetajaTel: 5471 0757