Mere: väiksemate lihatööstuste koondumisi on oodata veelgi

Turuliider Rakvere Lihakombinaat väiksemate
lihatööstuste AS Wõro Kommerts ja AS Vastse-Kuuste Lihatööstuse koondumise üle
suure Soome Atria Grupi hõlma alla ei imesta ja ütleb, et küll näete, neid
koondumisi tuleb veel.

„Tundub, et igati loogiline samm, et väikesemad lihatööstused otsivad koostöös sünergiat ja kuluefektiivsust. Eks selliseid samme oli oodata ja on oodata veelgi,“ ütles Rakvere Lihakombinaadi juhatuse esimees ja juht Anne Mere aripaev.ee-le Wõro Kommertsi ja Vastse-Kuuste Lihatööstuse ostmise kohta Soome lihakontserni Atria Grupi poolt.

Küsimusele, millised muutused võivad toimuda turuosade jaotuses, vastas Mere: "Eks nad meist ikka väiksemad. Ilmselt on raske saavutada sellist tulemust, et 1+1+1 võrdub kolm. Ma isiklikult arvan, et see annab vastuseks kaks koma millegagi.“ Rakvere Lihakombinaadi juht tõdes, et väga lihtne see soomlaste hõlma alla minek olema ei saa. „Kui neil õnnestub kõike seda hoida, mida Wõro, Vastse-Kuuste ja Valga on saavutanud, siis müts maha nende eest.“

Naeruselt lisas ta, et Rakvere tervitab suurema konkurendi teket. „Ootan isegi huviga, mis juhtuma hakkab. Iseenesest me konkurenti ei karda ja viimased aastad on näidanud, et tarbijad on meile lojaalsed olnud", rääkis Mere. „Kolmandik lihatoodete turust ja pool jahutatud maitsestamata lihaturust on meie käes. See näitab, et meie tootearendus on teinud head tööd.“

Küsides kuidas Anne Mere hindab tehingu tegemise aega ütles ta, et müüja seisukohast oli see hea aeg. „Ma arvan, et müüja seisukohast oli see õige aeg, võimalik, et isegi viimane aeg.“ Ostja vaatevinklist oletas Mere, et võinuks veel ehk viivitada, kuid lisab kohe, et tegelikult ei oska seda ju öelda, võib vaid oletada, kas oli õige või mitte õige aeg. Tehingu hinna üle ta spekuleerima hakata ei taha.

Küsimusele, kas on ka Rakvere Lihakombinaat saanud kutse kellegi suurema hõlma alla, vastas tegevjuht, et tema teada ei ole Rakveret keegi osta püüdnud.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara