Jüri Ross: ei tea, millega ametnikud nüüd kirjutavad?

Kontorikaupu müüva ASi Infotark juhatuse esimees ja üks omanik Jüri Ross tunnistas, et ettevõtte käibele on negatiivset mõju avaldanud avaliku sektori kokkuhoid.

Tallinna linnapea andis oktoobri lõpul korralduse, millega keelati aasta lõpul bürootarvete ja igapäevategevuseks vajalike kulumaterjalide laovaruna ettetellimine ja ostmine ning kõigil linna ametiasutustel ja ametiasutuste hallatavatel asutustel viia laovarud aasta lõpuks miinimumini.

Tallinna linnavalitsust esimest aastat varustanud ASi Infotark kauplusele Büroomaailm pole see olukorda kergemaks teinud. Kokku moodustavad avaliku sektori ostud Büroomaailma käibes sõltuvalt aastast ca 10-15%. 

„Tugevalt annab see meile tunda. Ei teagi, millega nüüd kirjutatakse ja mille peale. Päris omapärane olukord. Aga kui inimesi vallandatakse, eks siis on ka kirjutajaid vähem. Arvuteid jääb üle ja uue asemel võetakse kasutusse see, mis on üle jäänud,“ rääkis Ross.

Ettevõtja sõnul on Büroomaailma käive langenud esimesel poolaastal umbes 30%, teisel poolaastal on olukord veidi paranenud ning käibe kukkumine on ca 25%. „Kui äri on väiksem, ei kirjutata saatelehti ega arveid välja. Näiteks kui hotellidel on täituvus madalam, võetakse ka meilt kohe vähem paberit,“ kirjeldas ettevõtja. 

Sügisel müük veidi kosus, siiski on just avaliku sektori tellimused kukkunud teravamalt teisel poolaastal (ca 35%), samas kui erasektor näib just praegu hakkavat kosuma, arutles Ross.

Aasta lõpp on tavaliselt olnud aeg, kus avalik sektor kasutab soodushinnaga pakkumisi ostude tegemiseks. Detsembri esimene nädal ei näi siiski eelmiste aastate trendi kinnitavat. „Ehk järgneval kahel nädala toimub midagi. Aga hetkel on meil raske seis,“ ütles Ross.

 

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara