Hiina võttis Saksamaalt ekspordiliidri tiitli

Lõppenud aastal lõi Hiina Saksmaalt üle maailma suurima eksportija tiitli, saades tuge üleilmsest finantskriisist, mis mõjutas Hiinat teistest suurtest ekspordiriikidest vähem, kirjutab Wall Street Journal.

Läinud aasta esimese kümne kuuga eksportis Hiina kaupu 957 miljardi dollari väärtuses ning Saksamaa 917 miljardi dollari väärtuses, näitab Genfis asuva Ülemaailmse kaubandusinfo teenistuse (Global Trade Information Services) statistika. November ja detsember üldpilti tõenäoliselt ei muutnud. 

Hiina tõusu maailma suurimaks eksportijaks oli oodata – viimasel kümnendil on aastased kasvutempod ületanud 20%.
.
2007. aastal tõusis Hiina Saksamaa asemel maailma suuruselt kolmandaks majanduseks ning hingab nüüd kuklasse USA järel teisel kohal olevale Jaapanile.

Hiina esiletõusu on kiirendanud ülemaailmne finantskriis, kus Hiina on teistest suurtest riikidest vähem kannatanud. Läinud aasta esimese 10 kuuga vähenes Hiina eksport 20,4%, Saksamaa ja USA eksport vastavalt 27,4% ja 21,4%. Teenuseid nendes numbrites ei ole – see on Hiinal täna veel nõrk koht.

Teisalt on Hiina kaupade edu taganud langeva dollariga seotud valuuta. Hiina kaubad on turuosa võitnud nii USAs, Euroopas kui Jaapanis.

Mitmed majanduseksperdid kritiseerivad aga nii Hiinat kui Saksamaad selle eest, et liiga vähe on ära tehtud kodumaise nõudluse ergutamiseks ja elatustaseme tõstmiseks. Saksamaa jaoks on vähene sisenõudlus üks suurimaid majandusprobleeme, mis pärsib muuhulgas teenuste sektori arengut, millel oleks suur potentsiaal uute töökohtade loomisel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara