Heinver: miinimumhind ei vähenda napsutamist

Alkoholile miinimumhinna kehtestamine ei vähendaks selle tarbimist, ütles ASi Selver direktor Andres Heinver.

"See on selge, et viin ostmata ei jää," hindas ta võimaliku alkoholihinna alampiiri kehtestamise mõju tarbimisele. Selveri juhi hinnangul tuleks pigem keskenduda alternatiivsetele tegevustele vaba aja veetmiseks. "Anda tasuta ujulaaega, kutsuda väga ahvatlevalt kuhugi võimlemistele-kepikõndidele või sisustada vaba aega, mida muidu igavusest täidetakse kärakaga."

Heinveri sõnul jääb vaba aja sisustamisel olulisele kohale tegevuse kulukus ja mõju. "Kui vaba ajaga pole midagi peale hakata ja kärakas on odavam meelelahutus kui kino, siis tehakse see otsus [alkoholi osta] ikka ära. Saad sama raha eest poolteist tundi, aga pudeli viinaga terve õhtu nalja," rääkis ta.

Saku Õlletehase juht Margus Kastein avaldas täna arvamust, et radikaalse initsitatiivina võiks rakendada alkoholi miinimumhinda, mis võiks vähendada arutute hindadega sooduspakkumisi jaekauplustes ning seeläbi piirata ostetavaid alkoholikoguseid.

Kasteini hinnangut toetab sotsiaalministeeriumi 2012. aasta alkoholipoliitika nn roheline raamat, kus ministeerium on ühe võimalusena alkoholitarbimise vähendamiseks soovitanud kaaluda võimalust kehtestada alkoholi miinimumhinda, et ennetada alkoholi müüki alla omahinna.

Osale arutelus

  • Ken Rohelaan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara