Tarbijakaitseamet leidis müügilt ohtlikke rõivaid

Tarbijakaitseamet kontrollis oktoobris lasterõivaste ohutust ning leidis nõuetele mittevastavaid lasterõivaid ning ohtliku kingapaari.

Amet leidis nõuetele mittevastavaid lasterõivaid 23 müügikohast. Ühest kauplusest leiti kingapaar, mis sisaldas dimetüülfumaraadi ehk DMF-i.

Lasterõivaid kontrollisid inspektorid kokku 44 müügikohas üle Eesti. Kõige rohkem oli nõuetele mittevastavaid lasterõivaid Ida-Virumaal, ja seda kümnes kaupluses.

Peamine rikkumine seisnes selles, et väikelastele mõeldud riietel olid ohtlikud paelad ja nöörid kaeluse- või kapuutsipiirkonnas. Need võivad takerduda mänguhoos erinevatesse atraktsioonidesse, jääda näiteks bussiuste vahele vms. Seetõttu kehtib Euroopa Liidus (EL) standard, mille järgi ei tohi kuni seitsmeaastastele lastele mõeldud rõivastel olla kapuutsi- ega kaelusepiikonnas paelu ja nööre.

Lisaks lasteriietele kontrollis tarbijakaitseamet oktoobris ka DMF-i sisaldust toodetes. Ameti inspektorid võtsid testimiseks neli toodet, mida kontrollis terviseameti labor. DMF-i leiti Yimaida meestekingadest, mida levitas Kiviõlis aadressil Metsa 3 asuv müügikoht. Müügikoha omanik on Disman Grupp OÜ.

Tootjad kasutavad DMF-i kaitseks hallitusseene eest, mis võib nahkmööblit ja -jalanõusid niiskes kliimas ladustamise ja transportimise ajal kahjustada. Tavaliselt pakitakse DMF väikestesse kotikestesse, mis kinnitatakse mööbli sisse või lisatakse jalatsikarpidesse. Nahktootesse imbunud DMF võib imbuda ka läbi riiete nahale ja põhjustada valulikku kontaktdermatiiti ning erinevaid allergilisi reaktsioone. Seetõttu on EL-is seda ainet sisaldavate toodete müük keelatud.

Tarbijakaitseamet on kõigi rikkumiste suhtes alustanud menetlust ning kõik eelpool nimetatud tooted on praeguseks müügilt kõrvaldatud.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara