Pro Kapitali põhieesmärk on raha saada

Täna mullused majandustulemused avaldanud Pro Kapitali juht Paolo Michelozzi märgib aruandes, et juhtkonna prioriteediks on lühiajalise finantseerimise tagamine, tugevdamaks ettevõtte käibekapitali.

"Ettevõtte tegevuseks ning uute projektide arendamiseks püüab Pro Kapital leida erinevaid finantseerimisviise, kombineerides mõistlikul tasemel laene finantsasutustest, investoribaasi laiendamist ja kaasates täiendavat erakapitali," lisas Michelozzi.

Eelmise aasta jooksul pikendasid Pro Kapital Eesti ning Tondi Kvartal laenulepinguid Swedbankiga. Samuti pikendati 4,3 miljoni euro eest konventeeritava võlakirjade lunastustähtaega. Lisaks emiteeriti täiendavat 1,64 miljoni eest võlakirju ning müüdi investoreile 1,66 miljoni euro eest aktsiaid.

Suurima võimaliku rahakaasamisega uudisega tuli börsifirma välja aga tänavu 13. veebruaril, teatades, et Pro Kapitali tütarfirma Tallinna Moekombinaat AB võib saada Araabia Ühendemiraatides registreeritud investorilt Summer Solstice Limited  28 miljonit eurot Peterburi tee alguses olevale kinnistule kaubanduskeskuse püstitamiseks. Huvitatud isik ei ole veel võtnud endale siduvat kohustust nimetatud investeeringut teha.

Mullu neljandas kvartalis jätkas Pro Kapital Grupp ettevalmistusi seoses järgnevateks aastateks plaanitud kinnisvaraarendustega. Tööd jätkusid Tallinnas Peterburi mnt kaubanduskeskuse ja Tondi kvartali projekti uue etapi esimese osaga. Samuti Riias asuva Tallinase elamukompleksi tehniliste projektidega ning Vilniuses asuva Saltiniu Namai uue korterelamu ehitustööde ettevalmistusega. Ehitus- ja rahastamislepingud sõlmiti vastavalt UAB Merko Statybaga ja Swedbankiga ning 5. veebruaril alustati ehitustöödega.

Pro Kaptali neljanda kvartali käive ulatus kolme miljoni euroni, mis on 5,7% suurem kui aasta eest. Müügikäibe taga oli Leedu turg, kus müük tõusis 0,36 miljonilt 0,72 miljoni euroni.

Eelmiise aasta viimase kvartali kahjumiks kujunes 0,5 miljonit eurot (aasta varem -1,2 mln eurot) ning terve aasta lõikes jäädi 2,8 miljoni euroga kahjumisse.

Osale arutelus

  • Raivo Sormunen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara