Apollo kasvatas mullu nii raamatute kui ka mängude müüki

Apollo kasvatas mullu nii raamatute kui ka mängude
Möödunud aastal tegi Apollos mängud ja mänguasjad kõva käibehüppe

Meelelahutuskaupluste keti Apollo 2015. aasta müügitulemused näitavad, et eestlased ostavad tõusvas trendis järjest enam raamatuid, e-raamatuid ning ka meelelahutuslikke mänge ja muusikaplaate.

“Eestlane on teadlik tarbija, kes kasvavas joones eelistab nii endale osta kui sõbrale kinkida emotsioone – on see siis raamatu, mängu, filmi või muusikateose kaudu,” kommenteeris Apollo müügi- ja turundusjuht Eha Pank Apollo 2015. aasta müügitulemusi.

Pank tõi esile, et kõige enam kasvasid 2015. aastal mängude ja mänguasjade müügitulemused (22%), kus kõige populaarsemateks toodeteks osutusid seltskondlikud lauamängud “UNO mängukaardid” ja kaardid “Head Eesti Mõistatused” ning kirgi küttev lauamäng “Dobble”. 

Märkimisväärselt kasvas ka e-raamatute müük (21%). E-teostena soetati kõige enam “Viiskümmend vabastatud varjundit”, “Viiskümmend halli varjundit” ja “Viiskümmend tumedamat varjundit. Triloogia 2. osa”.

Apollo müügi- ja turundusjuhi sõnul soetavad eestlased jätkuvalt ka DVD-sid. Eriti hinnatud oli eelmisel aastal Eesti uued linateosed nagu “1944” ja “Mandariinid”. Populaarsed olid ka animafilmid nagu näiteks “Lumekuninganna ja igavene talv”. DVD-de müük on jäänud aasta-aastalt suhteliselt stabiilseks.

“Muusikaplaate seevastu soetati eelmistest aastatest enam lausa 12%,” rõhutas Pank, tuues esile, et Apollo hitt-teosteks olid Eesti muusikute heategevuslik Disney CD “Seitsme maa ja mere taga”, Curly Strings “Üle ilma” ja Tanel Padar & The Sun ja Sõbrad “Veidi valjem kui vaikus III”. 

Pank tõi esile, et kui tugineda raamatute, muusika ja seltskondlike lauamängude müüginumbrite kasvule, siis võib küll tõdeda, et eestlastele meeldib lugeda ning kvaliteetsete teoste ning meelelahutusega aega veeta. “Eriti positiivne on, et järjest enam soetatakse lastele suunatud teoseid, mis tagab ju nii lugemisharjumuse kui ka kultuuritarbimise jätkusuutlikkuse,” hindas Pank.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara