Circle K jaemüük kasvas aastaga 16 protsenti

Circle K teenindusjaam.
Circle K teenindusjaam.

Circle K Eesti ASi 2016/2017 majandusaasta kaupade ja teenuste jaemüügi müügitulu ulatus 240 miljoni euroni, kasvades aastaga 33 miljoni euro võrra. Ettevõtte majandusaasta ärikasum oli 11,6 miljonit eurot.

“Viimased aastad on olnud olulise kasvu ja investeeringute aastad. Lõppenud majandusaasta tulemust mõjutas enim kahekümne kolme Premium 7 täisteenindus- ja automaatjaama ost, mis suurendas nii müügitulu kui ka ühekordseid investeeringuid,” märkis Circle K Eesti finantsdirektor Armin Penner.

“Täiendavalt toetasid lõppenud majandusaastal meie müügitulu kasvu nii mootorikütuste müügimahtude suurenemine kui ka mugavuspoodide müügitulu kasv. Mugavuspoodide müügikasvu taga on hästi õnnestunud müügikampaaniad ja aastatepikkune arendustöö mugavustoidu kategoorias, mille tootevalik on klientide poolt hästi vastu võetud ja kõrgelt hinnatud,” sõnas Penner.

Circle K Eesti majandusaasta ärikasum jaemüügi segmendis kahanes aastaga seitse protsenti ulatudes 11,6 miljoni euroni. Ärikasumi languse peamiseks põhjuseks olid ühekordsed Premium 7 jaamade ülevõtmisega seotud kulud ning Circle K kaubamärgi kasutuselevõtuga seotud turunduskulud.
Ettevõte investeeris möödunud majandusaastal oma jaemüügivõrku 22,2 miljonit eurot. Lisaks kahekümne kolme Premium 7 teenindus-ja automaatjaama ostule ning uue Circle K kaubamärgi lansseerimisele, alustati uute teenindusjaamade ehitust Tallinnas Lauluväljaku naabrusesse ja Tallinna ringteele Jürisse ning uuendati täielikult Märjamaa teenindusjaam. Lisaks kaasajastati autopesulaid, soetati uusi kohvimasinaid ning toiduvalmistamise seadmeid ja paigaldati teenindusjaamadesse iseteeninduskassasid.

„Materiaalse vara kõrval investeerime igal aastal meie töötajatesse – oleme mitmel aastal järjest tõstnud oluliselt meie teenindajate palkasid. Nii lõppenud kui alanud majandusaastal tõusid meie teenindusjaamade töötajate palgad kuni üheksa protsendi võrra,“ lisas Penner.

Circle K Eesti AS on üks Eesti suuremaid maksumaksjaid, tasudes eelmisel majandusaastal erinevate maksudena, sealhulgas aktsiisi- ja tööjõumaksudena riigikassasse 144,4 miljonit eurot. Eelnevatel perioodidel kogunenud kasumi arvelt maksis ettevõte 2016/2017 majandusaastal omanikettevõttele dividende 33 miljonit eurot, millelt tasuti riigile ettevõtte tulumaksu 8,25 miljonit eurot.

Varasemalt Circle K Eesti AS osana tegutsenud kontserni finantskeskus, mis osutas kontserni ettevõtetele finantsvarade juhtimise, likviidsusjuhtimise, tsentraliseeritud finantsvarade raamatupidamise ja kontserni ettevõtete finantseerimise teenuseid, jätkas alates 1. maist 2016 eraldiseisva ettevõttena Circle K Treasury Operations Europe AS.

Circle K teenindusjaamade üleminek globaalsele kaubamärgile Circle K algas käesoleva aasta aprillis ning lõppes täisteenindusjaamades juuli viimastel päevadel. Automaatjaamade uuendused jõuavad lõpule sügisel.

Circle K Eesti AS kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisse kontserni Alimentation Couche-Tard, kes annab tööd üle 100 000 inimesele ning kes opereerib Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Aasias rohkem kui 12 500 mugavuspoodi ja teenindusjaama. Euroopas annab ettevõte 2766 täisteenindus- ja automaatjaamas tööd 25 000 inimesele.

Circle K Eesti AS on üks Eesti suurimaid mootorikütuste jaemüüjaid. Ettevõte omab ja opereerib 56 täisteenindus- ja 18 automaatjaama ning üht mugavuspoodi. Ettevõttes töötab ligi 700 inimest, neist enamus teenindusjaamades. Circle K Eesti majandusaasta algab 1. mail ja kestab 30. aprillini.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara