Väikekaupmehed toetavad tubakaseaduse muudatusettepanekut

tubakalett, kassa, prisma
tubakalett, kassa, prisma

Eesti Väikekaupmeeste Liit toetab Riigikogu liikme Aivar Koka parandusettepanekut tubakaseadusesse, mille järgi tohiks tubakatooteid näidata poes ainult ühes kassas.

Liit leiab, et selline muudatus aitaks väikepoode, sest võtab arvesse nende eripära - paljudes väikepoodides ongi ainult üks kassa. Muudatus ei nõuaks väikepoodidelt nii suuri investeeringuid kaupluste ümberehitamiseks, kui seda vajaks tubakatoodete väljapaneku lauskeelamine.

Väikekaupmeeste Liidu sõnul on nende liikmetel hea meel, et kaupmeeste häält on osaliselt kuulda võetud, probleeme tunnistatud ning pakutakse välja tervemõistuslikke lahendusi, kuidas väikepoode säästa. 

Väikekaupmehed andsid Riigikogule üle petitsiooni üle 31000 allkirjaga, milles väljendatakse sügavat mure üha suurema jaemüügi korralduse regleerimise üle, mis seab ohtu paljude Eesti väikepoodide tuleviku.

Petitsiooniga kutsutakse üles loobuma aktsiisitõusudest ja tubaka väljapanekupiirangust, mis toob niigi süveneva piiri- ja salakaubanduse tõttu keerulises olukorras olevatele kauplustele kaasa täiendavad investeeringud. 

Poodnikute sõnul ei müü väikepoed üksnes toidukaupa, vaid poe sulgemise tõttu jäävad osutamata ka mitmed olulised teenused nagu postiteenus, majapidamisgaasi müük ja pangateenused. Lisaks on väikepoed paljudes maapiirkondades kogukonna keskused, kus inimesed saavad kokku ja suhtlevad argistel teemadel. 

Eesti Väikekaupmeeste Liit koondab enda liikmeskonda ligi 150 väikepoodi, sh on kümneid maakaupluseid, andes tööd kogu Eestis ligi 3000 inimesele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara