Laugus: Kaubandus muutub lähiaastatel väga palju

Erkki Laugus
Erkki Laugus

Tulevikus hakkavad kliendid märksa rohkem poes ise toimetama ning need inimesed, kes kauplustes reaalselt töötavad, saavad teha mõtestatud tööd, rääkis Kaubamaja tegevdirektor Erkki Laugus Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

„Saame suunata inimesi rohkem konsultatiivmüügi suunas. See muudab nende töö kindlasti vaheldusrikkamaks,“ ütles ta.

Sellel nädalal alanud Kaupmeeste Liidu kaubanduses töötamise mitmekülgsust tutvustav kampaania. Kampaania keskmes on lapsed, kes räägivad kolme erineva ametikoha rõõmudest. „Lapsed on oma suhtumises hästi ehedad ja ausad. Samu väärtusi võiks kaubandus ka kanda,“ rääkis Laugus.

Kaupmeeste Liidu üks suund on väärtustada kaubanduses töötavate inimeste tööd. Lauguse sõnul jäävad need inimesed tihti ilma piisava tähelepanuta, kes igapäevaselt poes toidukraami aitavad kokku panna või õige ülikonna leida. „Neile tähelepanu pööramine on ühiskonna toimimise vaates ikka väga-väga oluline.“

Laugus rääkis, et kampaania teine pool on kindlasti see, et rohkem inimesi, kes ei ole seni kaubandusega kokku puutunud, julgeksid tulla ja panna ennast kaubanduses proovile.

Kas Eestis peaks nii suures mahus kaubandust olema?

„Oleme vabaturumajanduse tingimustes, kus turg lõpuks otsustab, kui palju kaubandust peaks olema ning milline ta peab olema,“ ütles Laugus. Ta rääkis veel, et me asume sellises geograafilises piirkonnas, kus meil on erinevaid naabreid, kes on meist suuremas. „Teatavas mõttes võiksime olla selline koht, kes on oma naabritele hea kaubanduspartner, kus siis käiakse aeg-ajalt kaupa ostmas.“ Laugusel sõnul on kaubandusel siiski väga oluline roll kogu Eesti majanduse vaates täita.

Kuula tervet hommikuprogrammi:

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara