Poola Maxima sai uue juhi

Arūnas Zimnickas
Arūnas Zimnickas

Alates 15. oktoobrist jõustub muudatus Maxima Gruppi kuuluva Poola ettevõtte Emperia Holdingu juhatuses, mis omab Stokrotka jaemüügiketti. Senine tegevjuht Dariusz Kalinowski on otsustanud juhatuse esimehe ja tegevjuhi kohalt tagasi astuda. Uueks ettevõtte tegevjuhiks saab Arūnas Zimnickas, kes on Maxima Grupi juhatuse liige. Dariusz Kalinowski liigub edasi ettevõtte nõukogusse.

Maxima Grupi omanduses olevate Stokrotka ja Aldik jaemüügikettide liitumisega Poolas juhib ettevõte ligi 500 kaupluse tööd ning aasta lõpuks plaanitakse avada veel umbes 60 poodi.

„Me oleme otsustanud selle kontserni kuuluva strateegiliselt tähtsa ettevõtte juhtimise usaldada professionaalile, kellel on jaemüügi alal ulatuslikud kogemused ning kes tunneb kontserni tööd väga hästi. Ma olen kindel, et Arūnase teadmised aitavad meil Poolas oma äristrateegiat edukalt rakendada. Samas soovin tänada ka Dariusz Kalinowskit, kelle panus on olnud meie ambitsioonikal Poola turule laienemise perioodil võtmetähtsusega. Niisugune kogenud jaemüügiekspert nõukogus on meile väga kasulik,“ ütleb Maxima Grupi juhatuse esimees ja tegevjuht Dalius Misiūnas.

„Äri juhtimine dünaamilisel Poola turul on suur, kui samas ka väga huvitav professionaalne väljakutse. Ma loodan, et saan selles rollis oma mitme riigi jaemüügikettide juhtimisel omandatud rahvusvahelist kogemust ja teadmisi edukalt rakendada. Juhina on minu prioriteediks, et integratsiooni- ja laienemisprojektid saaksid edukalt ellu viidud,“ märgib Arūnas Zimnickas.

Alates 2014. aastast kuni veel käesoleva kuuni juhtis Zimnickas Supersoli ketti Hispaanias. Enne seda töötas ta kolm aastat Leedu Maxima juhina, millele eelnes enam kui kolm aastat tööd Läti Maxima juhina.

„Ettevõte on sisenemas ambitsioonika visiooniga uude etappi. Töötades nõukogus, otsin ma võimalusi jagada uue juhatusega oma teadmisi ja kogemust, mille olen ettevõttes rohkem kui 15 aastat töötades omandanud. Organisatsioonil seisavad ees huvitavad väljakutsed ja põnevad eesmärgid - ma olen õnnelik, et saan nende rakendamisesse panustada,“ ütleb Dariusz Kalinowski.

Aastal 2017 oli Stokrotka käive 597 miljonit eurot ja Aldiku käive 52 miljonit eurot.

Maxima Gruppi kuuluvad Maxima jaekauplustekett Balti riikides, Stokrotka ja Aldiku ketid Poolas, T-Marketi kett Bulgaarias ja e-toidukauplus Barbora, mis tegutseb Lätis ja Leedus.

Maxima Grupp omakorda kuulub Vilniaus Prekyba Gruppi, mis on üks suurimaid jaekaubanduse kontserne Baltikumis ning Kesk- ja Ida-Euroopas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara