Edukamad hulgikauplejad on metalliettevõtted

Eelmise aasta tulemuste põhjal müüvad kaks edukaimat hulgikauplejat metalle ja metalltooteid.

Hulgikaubanduse TOPi esikoha pälvis metalli hulgimüügiga tegelev Exmet OÜ. 2009. aasta asutatud ettevõte müüb terastooteid nii Eesti kui ka Euroopa Liidu riikide klientidele. 2017. aastal oli Exmeti konsolideeritud müügitulu 64,7 miljonit, suurenedes eelmise perioodiga 74,3%. Puhaskasum kerkis eelnenud aasta 3,7 miljonilt 4,9 miljonit. Ettevõttes töötas 54 inimest ning tänavu jätkatakse investeeringute tegemist põhitegevuse arendamiseks vastavalt vastuvõetud arenduskavale, selgus majandusaasta aruandest.

Teisele kohal platseerus metallide ja metallimaakide hulgimüügiga tegelev MBR Metals OÜ. Mullu moodustas kaheksa aastat tegutsenud MBR Metals OÜ netokäive 168,95 miljonit ja kasum 4,79 miljonit eurot. Seitsme töötajaga ettevõtte juhtkond on aastaaruandes maininud napilt, et aastal 2018 on plaanis jätkata oma tegevust.

Kolmandale kohale jõudis OÜ MN Medical, mis tegutseb meditsiiniseadmete hulgimüügi, paigalduse ja tehnilise hooldusega. OÜ-l MN Medical on olemas filiaal Valgevenemaal esindustegevuse õigusega ning mullused suurimad turud olid Valgevene ja Venemaa.

Ettevõtte juht ütles Äripäevale, et 2017. aastal saavutatud resultaat oli keskmine, sest kõikide projektidega ei jõutud lõpuni. „Loodame 2018 paremaid tulemusi, sest meile avanesid uued turul. Töötame enamjaolt endiselt nõukogude liidu liikmesriikidega, seega mõjutavad meie tulemusi palju valuutade kõikumised. Eesti turg on väga väike ja kardame poliitilisi otsuseid, mis mõjutavad otseselt meie majandustegevust.”

Ta lisas, et MN Medical OÜ on palju investeerinud personali koolitusse ning samuti uute turgude müügi suurendamisse. Grupi eesmärgiks järgmisel majandusaastal on stabiilse müügikäibe säilitamine ning kasumi teenimine ning Eestis ja muudel riikidel potentsiaalsete tarbijate ehk võimalike ostjate otsimine. MN Medical OÜ peakontoris, kõigis tütarettevõtetes ja esindustes töötab kokku umbes 150 inimest.

Osale arutelus

  • Gerli Ramler

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara