Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Jaanus Laugus: kaubanduskeskuse pood asendatakse eraldi kauplusega
Koroonakriisi järel jäävad ellu keskused, mis muutuvad jõulisemalt vaba aja veetmise kontseptsiooni suunas, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees Jaanus Laugus ettevõtte ajaveebis.
Viru tänav võiks saada drenaaži ja elektrikütte ning muutuda tõeliseks ostutänavaks.
Foto: Sven Arbet
Koroonaviiruse puhang on pannud kaubanduskeskused löögi alla. Enamikus Euroopa riikides on need suletud ja ilmselt avatakse alles piirangute lõdvendamise viimases faasis, kui viirus on lõpuks selgelt taandumas ning inimesed võivad taas lähestikku suhelda ja liikuda. On tõenäoline, et praegu toimuv muudab ostukeskuste turgu jäädavalt.
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.