Kadrin Karner • 23 märts 2015

CM: Laansoo&Trussmanni laolahendus teeb kauplemise lihtsaks

Laansoo&Trussmanni loodud järjekorras kolmas lao ja kassatarkvara võimaldab ühendada laotarkvara andmed veebipoega, korraldada mugavalt kaupluste ja lao vahel tellimusi ning lühendab oluliselt kauba vastuvõtmisele ja kaupluste vahel laiali jaotamisele kuluvat aega.

Veebipood väikese butiigi kõrval võib küll ahvatlev idee tunduda, kuid tegelikult vajab selline ettevõtmine korralikku tarkvara. Laansoo&Trussmanni lao ja kassatarkvara võimaldab automaatselt siirdada veebipoe andmebaasi laotarkvaras olevaid andmeid nagu näiteks kategooriad, hinnad, soodushinnaga tooted, laojääk või kauba olemasolu kindlas kaupluses aga ka mitmes keeles olevad tootekirjeldused ja omadused.

Tarkvara sobib hästi just ettevõtetele, kes soovivad oma kauplustes või veebipoes toimuvat juhtida kesklaost ehk keskusest. See tähendab, et ettevõte vajab töö tegemiseks vähem tööjõudu ning igale kaupluse müüjale ei pea kogu programmi selgeks õpetama. Ka andmete hulk, mida üks või teine kauplus näeb, määratakse ära keskusest. Samamoodi määratakse keskusest ära keel, milles toodet kuvatakse ehk ka juhul kui sama ettevõtte veebipood näeb igas riigis disainilt erinev välja, võib selle taga olev lao andmebaas olla ühine.

Lao- ja veebipoe ühte tarkvarasse ühendamise kasuks räägib ka see, et laos ja kauplustes toimuvaid muudatusi (näiteks kaubajääk, allahindlused) kuvatakse veebipoes vaid mõneminutilise viitega. Kui üldjuhul tuleb muudatuste jõustamiseks veebipoes kasutada veebipoe administraator moodulit või laadida alati kõik tooted, hinnad ja jäägid uuesti, siis antud tarkvara puhul toimub ainult muudatuste saatmine lao ja veebipoe andmebaaside vahel.

See toiming on ajasäästlikum ning vähem kulukas operatsioon arvuti ja kogu arvutivõrgu jaoks ning võimaldab kliendile kogu aeg vaid kõige värskemat infot pakkuda. 

Meie klientidele on suureks abiks olnud kaupluste ja lao vaheliste tellimuste senisest mugavam juurutamine ning tänu sellele ei pea nad enam kunagi esitama tellimust vanal aga mitte nii heal telefoniga helistamise meetodil. Igal ajahetkel saab vaadata, kui palju tooteid on laos olemas, kui palju kaupluses ja kui palju viimase perioodi jooksul müüdud ning vajadusel neid juurde tellida. Tellimuse esitamisel käivitub automaatne e-maili süsteem, mis annab teisele kauplusele või laole teada kust, mida ja kui palju soovitakse tellida. Kui tellimus on kinnitatud liigub kaup teele ning taaskord liiguvad automaatsed e-mailid. Samamoodi saab algatada tellimist kesklao administraator, kui ta soovib kaupluste varustatust muuta või parandada.

Laanson&Trussmann pakuvad ka kaubasaadetiste vastuvõtmist ja kaupluste vahel laiali jagamist ning inventuuri märkimisväärselt lihtsustavat wifi terminalil põhinevaid operatsioone. Veebiliides lubab lihtsalt sisse tõmmatud tarnija hinnakirja alusel igal kauplusel planeerida möödunud hooaja müügistatistika alusel järgmise hooaja kaupade tellimuse. Wifi terminal on abiks ka suurte tellimuste vastuvõtmisel, võimaldades seni kauba vastuvõtmise ja kauplustesse laiali jagamisele kulunud pooleteise kuu pikkuse töö ära teha ühe nädalaga. Töötajate ülesandeks jääb vaid lattu saabunud tooted wifi terminalis registreerida ning ülejäänu teeb tarkvara varasema tellimuse abil töötajate eest ära. Samuti saab kiiremini teada, kas kogu tellitud kaup saabus nagu kokku lepitud või millised tooted on puudu.

1997. aastal loodud OÜ Laansoo&Trussmann tegeleb infosüsteemide valdkonnas, haarates kogu selle spektri. Vastavalt kliendi soovidele töötatakse välja rakendusi nagu e-kaubandus süsteemid, online piletimüügi süsteemid, dokumentide haldussüsteemid, kassasüsteemid kauplustele, baaridele, restoranidele, hulgimüügi firmadele, tarkvara reisibüroodele, sularaha arveldussüsteemid riigiasutustele ning tegeletakse süsteemide kujundusega. Laansoo ja Trussmanni esimene laotarkvara valmis juba enne ettevõtte asutamist 1990. aastal. Tegemist oli laevade lao- ja kassasüsteemiga, mille arendamisel tuli arvesse võtta nii erinevaid valuutasid, kui käibemaksumäärasid aga ka seda, et ühte ja sama kaupa müüakse nii pubis, baaris kui kaupluses ning sellel võib seejuures olla kasvõi igas müügipunktis erinev hind ja müügi ühik.

Kontakt

OÜ Laansoo&Trussmannhttp://www.l-t.ee/

Aadress: Ädala 4A 10614, TALLINNTelefon: 6 976 680

Jaga lugu:
KAUBANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kaubandusteemalised uudised igal nädalal enda postkasti.

Kaubandus.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700