CM: Hea laotarkvara areneb koos ettevõttega

Eeskujulik laolahendus peaks olema kohaldatav ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvara NOOM pakub laohaldust, mille puhul on kindel, et tarkvara suudab erisoovidega kaasas käia ka siis, kui ettevõte areneb.

„Tööjõukuludelt ja info liikumise kiirusest saab võita päris märkimisväärse summa, kui ettevõtte tööd toetab korralik tarkvaralahendus,“ rääkis Astro Balticsi tootejuht Mehis Tuisk. Veelgi tõhusam on tema sõnul see, kui lahendus on välja töötatud konkreetse ettevõtte näo järgi.

Näiteks on toitlustusettevõtetele vajalik, et laoseis on kirjeldatud retseptipõhiselt ning pandipakendi lahendus lubab toote omahinda arvestada pandihinnast eraldi. „Mõned ettevõtted lihtsalt vajavad spetsiifilisemaid erilahendusi,“ kirjeldas Tuisk. NOOM-i eelisena tõi ta välja tarkvara paindlikkuse, mis võimaldab äriprotsessid üles ehitada vastavalt reaalsetele vajadustele. „Vastasel juhul hakkab tarkvara äriprotsesse dikteerima.“

Ettevõtte toimimist hõlbustab oluliselt organisatsioonis kasutatav ühtne majandustarkvara. Sageli kasutavad ettevõtted oma igapäevatöös mitut erinevat majandustarkvara - tavaliselt on eraldi programmides ettevõtte raamatupidamine, personal ja laohaldus, lisaks ka müügitöö abivahendid. „Varem või hiljem muutub see ebaefektiivseks ja kulukaks, kuna nõuab andmeid sisestades rohkelt topeltööd,“ selgitas Tuisk ja lisas, et ühtlasi on kolme-nelja eraldi programmi soetamine ja juurutamine märgatavalt kallim ühest. „Ja kui proovida erinevaid tarkvarasid veel üheskoos arendada, kasvavad kulud kiiresti üle mõistuse suureks.“

Info liigub tõhusamalt ühes tarkvaras

NOOM majandustarkvara pakub lahendust, mis seob ettevõtte erinevate osakondade töö üheks tervikuks. Laotarkvara saab siduda paljude teiste moodulitega, mistõttu jõuavad vajalikud andmed automaatselt kõikide seotud osapoolteni ühes keskkonnas. Näiteks on laohaldus seotud finantsmooduliga, tänu millele jõuavad laokanded automaatselt raamatupidamisse.

Samuti võimaldab NOOM-i palga ja personali moodul arvestada vahetult töötajate palku igapäevaselt tekkivate andmete alusel. „Hea majandustarkvara peab võimaldama ettevõtet juhtida tervikuna,“ võttis Tuisk teema kokku. „Näiteks peaks saama motiveerida laotöötajaid läbi lisatasu, mille arvutab kokku tarkvara reaalse tööpanuse alusel.“

Astro Balticsi soovitused suurepärase laotarkvara äratundmiseks:

• Piiramatu arv laoobjekte Kõik laod on võimalik kanda ühte andmebaasi, tänu millele jääb ära topeltkannete tegemine. Ladude arv on piiramatu ning uue lao avamiseks midagi juurde maksma ei pea.

• Partiiline laoarvestus

Partiiline laoarvestus on kasulik igas valdkonnas tegutsevale ettevõttele, kuna kaup on mõeldud müümiseks, mitte laos seismiseks. Kriitilise tähtsusega on partiiline laoarvestus toidukaupade müügiga tegelevatel hulgikaubandusettevõtetel, hoides ära inimlikust eksitusest tingitud partiide riknemise. Partiiline laoarvestus lubab igale partiile ka eraldi hinna määrata, mis tähendab, et müügi- ja tootmiskuludes ning hinnakirjas arvestatakse alati reaalset omahinda.

• Mugavdatud laokomplekteerimine Tellimuse saabudes saadab tarkvara elektroonilised töökäsud laotöötajatele, mille alusel hakatakse koheselt tellimust ka komplekteerima. Suuremad tellimused võib töötajate vahel osadeks jagada.

• Lao tellimusassistent Võimas abimees, kes palka ei küsi. Tellimisassistent võrdleb kaubagruppide lõikes soovitud parameetreid nagu näiteks varasematel perioodidel müüdud kaubakogused, sesoonsus, müügisagedus jpm ning annab selle järgi prognoosi, mida saab lattu tellitava kauba koguse arvutamisel aluseks võtta. Tellimusassistendi võib panna jälgima ka kauba või kaubagruppide laojäägi miinimumkoguseid. Vajadusel annab assistent märku kauba lõppema hakkamisest ning tellib automaatselt ka kaupa juurde.

• Mitmetasandiline ladu

On vajalik eelkõige tootmisettevõtetele, kes soovivad ühes laos hoida nii toormaterjali, pooltoodangut kui ka valmistoodangut, ilma et need omavahel segamini läheks.

• Võimekas laoaruandlus

Ettevõtte äriline võimekus sõltub sellest, millised on andmed, mida sa igapäevaselt või iganädalaselt analüüsid ning seetõttu on hea, kui laolahendus lubab mitmekesist andmete filtreerimist. Näiteks saaks võrrelda erinevaid perioode, kliente, kliendigruppe või ka müügiesindajate otsest tööd.

• Sidumine veebipoega Üha enam annavad reaalsete kaupluste kõrval tooni veebipoed, kus inimesed soovivad saada vaid kõige uuemat ja olulisemat infot. Hea tarkvara on veebipoega tihedalt seotud nii, et iga klient näeb temale suunatud kaubavalikut, hinda ja ka laoseisu reaalajas. Hea veeb arvestab ka lao müügibroneeringutega ning toimetab müügitellimused automaatselt kauba komplekteerijateni otse laotarkvaras.

• Kiire ja mugav inventeerimislahendus Inventuuride tegemine on lihtsam ja väiksema ajakuluga tänu nutiseadmetele, milles olev tarkvara teeb ribakoodi registreerimise järel ülejäänud töö ise ära. Nii tekib vähem eksimusi kauba loendamisel ja andmete sissekandmisel laotarkvarasse.

 

Astro Baltics on Eesti üks vanimaid majandustarkvara arendajaid, tegutsedes turul juba 1998. aastast. Ettevõtte missiooniks on pakkuda kliendikeskset majandustarkvara, mis vastaks kliendi vajadustele ning oleks sealjuures kasutajasõbralik. Astro Baltics omab pikaajalisi kogemusi majandustarkvaraga paljudes erinevates ärivaldkondades, nagu jae- ja hulgikaubanduse, meelelahutuse, tootmise ja toitlustusega tegelevate ettevõtetega.

KONTAKT:

Astro Baltics OÜe-post: info@noom.ee

tel: +372 628 0000http://www.astrobaltics.eu/

Jaga lugu:
KAUBANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kaubandusteemalised uudised igal nädalal enda postkasti.

Kaubandus.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeKaubandus.ee juht-toimetajaTel: 51 44 884
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanKaubandus.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700