Suurbritannia majandusinfo agentuuri Mergermarket andmeil paneb Soome meediakontsern Sanoma müüki oma kinod ja raamatuärid, mille hulka kuuluvad ka Apollo raamatupoed Eestis.
Mergermarket teatas juba oktoobris, et Sanoma on otsustanud loobuda filmialal tegutsevast Finnkinost ja Soome suurimast raamatukaupluste ketist Suomalainen Kirjakauppa. Viimase tütarfirmal Apollo Raamatud on Eestis kaheksa kauplust, vahendas ERRi uudisteportaal Talouselämät.
Ilmselt müüb Sanoma ettevõtted, kuna need haakuvad halvasti kontserni muu tegevusega. Sanoma peamine äri on ajalehtede ja ajakirjade väljaandmine, raamatute kirjastamine ja kioskimüük.
Seotud lood
Rahvusvaheline logistikaettevõte DSV aitab Eesti tootjate ja kaupmeeste kaupu liigutada üle maailma nii mööda merd, maanteed kui ka õhus. DSV Estonia AS müügidirektor Peeter Luht nendib, et novembri lõppemisega saab mööda aasta kõige kiirem aeg, sest vastupidiselt eraisikutele on ettevõtjad oma suuremad saadetised enne jõulukuud aegsasti teele pannud.